آمریکا و اسرائیل بر ضرورت مقابله با تهدیدهای ایران و گروه‌های نیابتی آن تاکید کردند

سالیوان بر ضرورت اتخاذ گام‌هایی جهت تنش‌زدایی در کرانه باختری تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مشاور امنیت ملی آمریکا بر ضرورت مقابله با تهدیدهای ایران و گروه‌های نیابتی آن تاکید کرد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا پنج‌شنبه 7 مهر در گفت‌وگو با ایال خولاتا، همتای اسرائیلی خود در کاخ سفید نیز اهمیت تعیین مرزهای دریایی با لبنان در اسرع وقت ممکن را بررسی کردند.

همزمان با آن سالیوان بر ضرورت اتخاذ گام‌هایی برای تنش‌زدایی در کرانه باختری و تداوم اقدامات لازم برای بهبود معیشت فلسطینیان که طبق بیانیه کاخ سفید جهت برقراری صلح، امنیت و شکوفایی، ضروری اعلام شده است، تاکید کرد.

تهدیدهای ایران

مشاور امنیت ملی آمریکا جمعه گذشته برای بیش از یک ساعت با بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل دیدار داشت که طی آن با او درباره توافق احتمالی به‌منظور بازگشت تهران به توافق هسته‌ای برجام و همچنین اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه‌ به رایزنی پرداخت.

همزمان با آن کاخ سفید اعلام کرد که سالیوان و بنی گانتز در واشینگتن تعهد آمریکا به عدم دست‌یابی ایران به تسلیحات هسته‌ای را بررسی کردند.

در بیانیه کاخ سفید همچنین آمده بود که دو طرف ضرورت مقابله با تهدیدهای ایران و گروه‌های نیابتی آن در منطقه را مورد بررسی قرار داده‌اند.

میدان کاریش

شایان ذکر است که گانتز طی چندین بار به حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان و به‌دنبال آن ایران درباره هر گونه کارشکنی در مذاکرات مربوط به مرزهای دریایی با لبنان یا آسیب رساندن به سکوی میدان کاریش هشدار داده بود.

طرف‌های اسرائیلی و لبنانی ما‌هها است که با میانجی‌گری ایالات متحده آمریکا مذاکراتی را برای تعیین مرزهای دریایی مشترک آغاز کرده‌اند که می‌تواند به تعیین منابع نفت و گاز هر کدام از دو کشور و فراهم شدن زمینه برای عملیات اکتشافی بیشتر در دریا کمک کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید