نیروی دریایی آمریکا یک محموله بزرگ هروئین را در آب‌های خلیج مصادره کرد

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که محموله هروئین مصادره شده در آب‌های خلیج طی سال جاری بزرگترین بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 5 مهر در بیانیه‌ای از توقیف و مصادره یک محموله غیرقانونی مواد مخدر در آب‌های خلیج خبر داد.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد، محموله توقیف شده بزرگ‌ترین محموله در سال جاری است که وزن آن 2410 کیلوگرم مواد مخدر هروئین قاچاقی و به ارزش 85 میلیون دلار است.

در ماه می گذشته نیز نیروی دریایی آمریکا 640 کیلوگرم ماده مخدر متامفتامین به ارزش 39 میلیون دلار را از یک کشتی ماهیگیری با خدمه ایرانی را در حالی که در آب‌های خلیج عمان در حال حرکت بود، کشف و ضبط کرد.

در بیانیه نیروی دریایی ایالات متحده آمده است که این کشتی در حین عبور از آب‌های بین‌المللی و درست در مسیری که توسط سازمان‌های بزهکار برای قاچاق افراد، سلاح، مواد مخدر و زغال سنگ استفاده می‌شد، رهگیری و توقیف شد.

این بیانیه حاکی از آن است که خدمه کشتی در حین نزدیک شدن به ناوشکن تلاش کردند بیش از 60 درصد مواد مخدر کشف شده را از بین ببرند.

کمیته مبارزه با تروریسم در سال 2022 در 9 عملیات موفق به کشف و ضبط مقادیری از مواد مخدر شامل هروئین، متآمفتامین، قرص آمفتامین و حشیش به ارزش کل 130 میلیون دلار شد.

نیروهای دریایی مشترک که ترکیبی از بزرگترین مشارکت دریایی چندملیتی 34 کشور در جهان است، در بحرین مستقر است این نیروی دریایی چندملیتی با فرماندهی مرکزی نیروی دریایی ایالات متحده و ناوگان پنجم این کشور در دریای عمان و آب‌های خلیج در زمینه مبارزه با عملیات قاچاق بین‌المللی فعالیت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید