معاون امور پشتیبانی وزارت دفاع روسیه برکنار شد

پوتین فرمانی صادر کرد که به موجب آن همه شهروندان روسی که از انجام وظیفه خدمت سربازی فراری هستند یا نظامیان این کشور که داوطلبانه خود را در جبهه‌های جنگ تسلیم می‌کنند، تحت پیگرد و مجازات شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی عقب‌نشینی‌های اخیر نیروهای روسی از شرق اوکراین، روسیه معاون وزیر دفاع این کشور که مسئول پشتیبانی از ارتش و ارسال کمک‌، تجهیزات و فناوری‌های تسلیحاتی به نیروهای روسیه در تهاجم به اوکراین است را به‌دلیل وجود رخنه، برکنار کرد.

وزارت دفاع روسیه شنبه دوم مهر در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ژنرال دیمیتری بولگاکف از ماموریت‌های خود به‌عنوان معاون وزیر دفاع برکنار و سمت دیگری به او واگذار می‌شود».

وزارت دفاع روسیه میخائیل میزینتسیف ژنرال 60 ساله ارتش این کشور را به جایگزینی از بولغاكوف در امور پشتیبانی از ارتش و ارسال کمک‌، تجهیزات و فناوری‌های تسلیحاتی منصوب کرد.

پوتین
پوتین

از سویی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که اخیرا فرمان «بسیج جزئی» صادر کرده بود شنبه دوم مهر دستور صادر کرد که به موجب آن همه شهروندان روسی که از انجام وظیفه خدمت سربازی فراری هستند یا نظامیان این کشور که داوطلبانه خود را در جبهه‌های جنگ تسلیم می‌کنند، مجازات شوند.

به‌دنبال اعلام این دستورالعمل کاروان‌هایی از خودروهای حامل برخی شهروندان روسیه در مرزهای گرجستان همچنان منتظر خروج از خاک روسیه و ورود به گرجستان برای فرار از مجازات‌های تعیین شده‌ هستند.

از زمان صدور این فرمان پوتین بسیاری از شهروندان روسی برای در امان ماندن از آتش جنگ و مجازات‌های تعیین شده از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی در تلاش هستند تا خاک این کشور را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پوتین در اقداماتی تشویقی نیز دستور داده است تا شهروندی روسیه به پیکارجویان خارجی که به ارتش این کشور در جنگ علیه اوکراین می‌پیوندند، اعطا شود

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید