پاسخ ترامپ به تهدیدهای هسته‌ای پوتین: درگیری در اوکراین احتمالا به جنگ جهانی سوم

پوتین برای جبران شکست‌های اخیر ضمن تهدیدهای هسته‌ای با اعلام بسیج عمومی حدود 300 هزار نیروی ذخیره این کشور را به جبهه جنگ در اوکراین فراخواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در واکنش به تهدید ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهوری روسیه مبنی بر آمادگی‌ مسکو برای استفاده از سلاح هسته‌ای در اوکراین، گفت که اصل تهاجم به اوکراین هرگز نباید رخ می‌داد چرا که این درگیری می‌تواند به یک جنگ جهانی منجر شود.

ترامپ در برنامه «Truth Social» خود گفت که اگر او در کاخ سفید می‌بود، تهاجم روسیه به اوکراین هرگز اتفاق نمی‌افتاد.

رئیس جمهوری سابق آمریکا افزود:«اما همان‌طوری‌که گاهی اوقات به وضوح گفته‌ام، اکنون این درگیری ممکن است به جنگ جهانی سومی منتهی شود.

پوتین روز چهارشنبه در یک سخنرانی در جمع مردم روسیه با اعلام بسیج عمومی گفت که حدود 300 هزار نیروی ذخیره را برای تامین نیروی کمکی لازم در اوکراین جایی که ارتش او اخیراً با شکست مواجه شده است، فراخوانده است.

رئیس جمهوری روسیه کشورهای غربی را به «باج‌گیری هسته‌ای» متهم کرد.

پوتین همچنین با تهدید به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای روسیه، گفت: «این یک نیرنگ یا فریب نیست».

رئیس جمهوری روسیه، گفت: «کسانی که می‌خواهند با سلاح‌های هسته‌ای از ما اخاذی کنند، باید بدانند که ممکن است نسیم بادها به سمت آنها وزدیدن کند».
رئیس جمهوری روسیه از زمان آغاز حمله گسترده به اوکراین در ماه فوریه، بارها در مورد استفاده از سلاح هسته‌ای تهدید کرده است.

جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به اظهارات پوتین در برنامه «صبح بخیر آمریکا» در شبکه «ای بی سی» گفت که ایالات متحده تهدید پوتین را جدی می‌گیرد.

اوکراین با حمایت تسلیحاتی و فناوری‌های غربی در ماه جاری موفق شده در یک ضد حمله علیه نیروهای روسیه هزاران کیلومتر مربع از خاک خود را باز پس گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید