واتس‌اپ: شماره‌های ایران را مسدود نکرده‌ایم

اندی استون یکی از مدیران متا اعلام کرد که «اختلال در دسترسی مردم ایران به واتس‌اپ ایجاد نکرده‌ایم و امیدواریم حق فعالیت آنلاین ایرانیان به‌زودی احیا شود.»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی انتشار گزارش‌هایی در خصوص محدودیت‌ اپلیکیشن‌های زیرمجموعه «متا» در ایران، واتس‌اپ اعلام کرد در تلاش برای حفظ ارتباط میان کاربران ایرانی است.

به دنبال ادامه اعتراضات سراسری در ایران، چهارشنبه، 30 شهریور، جمهوری اسلامی دسترسی به واتس‌اپ و اینستاگرام را قطع کرد. همزمان گزارش‌هایی از فیلتر شدن واتس‌اپ برای شهروندانی که با شماره ایرانی خود در خارج از مرزهای این کشور از این اپلیکیشن استفاده می‌کردند، مخابره شده است.

واتس‌اپ در پیامی در توییتر در واکنش به این محدودیت‌ها نوشت: «از حق مردم برای دسترسی به سیستم پیام‌رسان خصوصی حمایت می‌کنیم. شماره‌های ایرانیان را مسدود نکرده‌ایم. ما در حال تلاش برای حفظ ارتباط دوستان ایرانی‌مان هستیم و هرچه در ظرفیت فنی‌مان امکان‌پذیر باشد، برای ادامه فعالیت خدمات در ایران انجام خواهیم داد.»

اندی استون یکی از مدیران متا اعلام کرد که «اختلال در دسترسی مردم ایران به واتس‌اپ ایجاد نکرده‌ایم و امیدواریم حق فعالیت آنلاین ایرانیان به‌زودی احیا شود.»

در روزهای گذشته، همزمان با افزایش اعتراضات، نگرانی‌ها از احتمال قطع اینترنت ایران و سرکوب معترضان در شرایط بی‌خبری مطلق بالا گرفته است. ایران در اعتراضات آبان 1398، اینترنت کل کشور را برای مدت نزدیک به یک هفته قطع کرد.

گزارش‌ها از ایران حاکی از این است که اینترنت در بسیاری از نقاط این کشور کاملا قطع شده و یا سرعت آن به شدت محدود شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید