زلنسکی: اوضاع جبهه‌های نبرد آشکارا به نفع اوکراین است

رئیس جمهوری اوکراین: طرح موضوع اجرای همه‌پرسی در مناطق اشغالی برای الحاق آنها به روسیه ناشی از هراس زیاد مسکو از شکست در جنگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در واکنش به اعلام مسکو برای اجرای همه‌پرسی در دونتسک و لوگانسک در منطقه دونباس در شرق اوکراین برای پیوستن به روسیه و همچنین خرسون و منطقه زاپروژیا، تاکید کرد که وضعیت جبهه‌های جنگ آشکارا به نفع نیروهای کشورش متمایل شده است.

او در سخنرانی ویدئویی خود، چهارشنبه، 30 شهریور اعلام کرد، وضعیت در خط مقدم نبرد با نیروهای روسیه به وضوح نشان می‌دهد که ابتکار عمل در دست کی‌یف است.

همه‌پرسی برای پیوستن به روسیه

اظهارات زلنسکی، یک روز پس از اعلام برنامه‌هایی از سوی مقامات اداره محلی دست‌نشانده مسکو در 4 منطقه اوکراین به منظور برگزاری همه‌پرسی برای الحاق به روسیه مطرح شد که می‌تواند باعث تشدید جنگ شود؛ آنهم در حالی که این همه‌پرسی با مخالفت گسترده غرب مواجه شده است

رئیس جمهوری اوکراین ضمن استقبال از واکنش منفی غرب در قبال همه‌پرسی مورد نظر مسکو، طرح این موضوع را ناشی از ترس زیاد روس‌ها از شکست در جنگ توصیف کرد.

آندری یرماک، مدیر دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین، سه‌شنبه در اظهارنظری در «تلگرام» با دروغین توصیف کردن این‌گونه همه‌پرسی‌ها تاکید کرد که کشورش به شیوه‌ای مناسب با روسیه برخورد خواهد کرد.

پوتین: عجله‌ای برای پایان دادن جنگ نداریم

طرح موضوع اجرای همه‌پرسی، همزمان با پیشروی قابل ملاحظه نیروهای اوکراین ظرف چند روز گذشته در شمال شرقی کشور در ادامه عملیات ضدحمله از دو هفته قبل برای بازپس‌گیری شهرک‌ها و شهرهای اشغال‌شده از تصرف ارتش روسیه صورت گرفت.

همزمان با ورود این جنگ به ماه هفتم خود، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه چند روز پیش تأکید کرد که کشورش عجله‌ای برای پایان دادن به این عملیات نظامی نداشته و پیش از دستیابی به اهدافش، آن را متوقف نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید