پنتاگون از سربازگیری گروه «واگنر» از میان محکومان برای جنگ در اوکراین خبر داد

مقام پنتاگون: مسکو تا این لحظه در تحقق هدف راهبردی خود شکست خورده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز» گزارش داد که گروه «واگنر»، شرکت نظامی خصوصی روسی، در تلاش است تا بیش از 1500 محکوم را برای جنگ در خاک اوکراین استخدام کند، اما بسیاری از آنها با پیوستن به این گروه مخالفت می‌کنند.

از سویی، یک مسئول بلندپایه وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» تاکید کرد که مسکو تا این لحظه در تحقق هدف راهبردی خود شکست خورده است.

این مقام پنتاگون در گزارشی پیرامون وضعیت اوکراین افزود: «بسیاری از روس‌ها با خدمت داوطلبانه در ارتش این کشور مخالفت می‌ورزند.»

زیان‌های بزرگ شرکت «واگنر»

یک مقام مسئول آمریکایی به شرط ناشناس ماندن به خبرنگاران گفت: «اطلاعات حاکی از آن است که شرکت واگنر، متحمل زیان‌های بزرگی در اوکراین بویژه در میان جنگجویان جوان و بی‌تجربه درعرصه جنگ شده است.»

او خاطرنشان کرد نیروهای اوکراینی به تلاش‌های خود در منطقه خارکیف به هدف تقویت دستاوردهایشان ادامه می‌دهند و روس‌ها نیز در تلاشند تا خطوط دفاعی خود را استحکام بخشند.

به گفته این مسئول آمریکایی، روسیه موفقیت‌های محدودی در منطقه دونباس به دست‌ آورده است.

او با این بیان «جنگ روسیه - اوکراین همچنان طولانی است»، تاکید کرد که واشینگتن به پشتیبانی از کی‌یف و تامین کمک‌های مورد نیاز آن ادامه خواهد داد.

نیروهای اوکراینی از دو هفته پیش با هدف بازپس گیری اراضی و شهرک‌های اشغالی توسط ارتش روسیه، عملیات ضدحمله در شمال شرق کشور را آغاز کردند که طی آن موفق شدند بسیاری از شهرک‌های منطقه خارکیف بویژه مناطق راهبردی برای تامین تدارکات قوای روسیه را از تصرف ارتش این کشور خارج کنند.

نیروهای اوکراین همچنین به شکل همزمان حمله گسترده‌ای را برای بازپس‌گیری مناطق جنوب و بویژه کلان‌شهر خرسون و قطع خطوط مهم تدارکاتی در کرانه باختری رودخانه دنیبرو آغاز کردند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کی‌یف در حال تدارک مقدمات لازم برای حمله به نیروهای ارتش روسیه مستقر در منطقه دونباس است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید