مقام آمریکایی: خسارات وارده به نیروی هوایی روسیه و اوکراین بسیار زیاد است

وال‌استریت ژورنال: نیروی هوایی کوچک اوکراین، فاقد توانایی اعمال کنترل هوایی است و به همین دلیل طرفین (روسی و اوکراینی)، درگیر منازعه‌ای طولانی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال جیمز هکر، فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا فاش کرد که خسارات وارد شده به نیروی هوایی روسیه و اوکراین بسیار زیاد است.

هکر خاطرنشان کرد، اوکراین از آغاز تهاجم نظامی روسیه از حدود 7 ماه پیش تاکنون، 55 هواپیمای روسی را سرنگون کرده که مانع برتری هوایی مسکو شده‌ است.

به گزارش روزنامه «وال‌استرایت ژورنال»، این مقام آمریکایی نیز خاطرنشان کرد، نیروی هوایی کوچک اوکراین، فاقد توانایی اعمال کنترل هوایی است و به همین دلیل طرفین (روسی و اوکراینی)، درگیر منازعه‌ای طولانی شدند که خسارات میدانی زیادی را به دنبال داشته است.

تغییر تاکتیک‌های روسیه

این ژنرال آمریکایی افزود: «تاکتیک نیروی هوایی روسیه از همان ابتدا به مشکل خورد چرا که نتوانست پدافندهای هوایی «اس‌ای-10»و «اس‌ای -11» اوکراین را منهدم کند و جنگنده‌های روسیه با واکنش سامانه‌های موشکی زمین به هوا اوکراین، سرنگون شدند.»

هکر خاطرنشان کرد که آمریکا، «هشدارهای مهمی» را درباره زمان انجام حملات موشکی روسیه به اوکراینی‌ها می‌دهد.

سالم‌ماندن 80 درصد نیروی هوایی اوکراین

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا، با بیان این که دست‌کم 80 درصد نیروی هوایی کی‌یف، سالم مانده، افزود که هر دو هفته یک بار با فرمانده نیروی هوایی اوکراین صحبت می‌کند.

واشینگتن، کشورهای اروپایی وارث تسلیحات دوران اتحاد جماهیر شوروی را به ارسال شمار بیشتری از سامانه‌های پدافندی «اس‌ای-10»و «اس‌ای-11» به اوکراین ترغیب می‌کند.

آمریکا همچنین موشک‌های ضد رادار «هارم» را به اوکراین داد که از جنگندهای اوکراینی «سوخو-27 » و «میگ-29 » شلیک می‌شوند.

توانایی مسکو برای حمله با موشک‌های کروز دوربرد به خاک اوکراین، مایه نگرانی زیاد مسئولان این کشور است که همواره خواهان دریافت سامانه‌های دوربرد مانند سامانه موشک‌های تاکتیکی هستند که بردی در حدود 190 مایل دارد.

والری زالونی، فرمانده کل نیروهای اوکراین و میخایلو زابرودسکی، یکی از اعضای پارلمان اوکراین و یک افسر ارشد نظامی در اوایل ماه جاری، در بیانیه‌ای مشترک نوشتند که موشک‌های دوربرد، کی‌یف را از مزیت قابل توجهی در عملیات ضد حمله برخوردار خواهد ساخت و روند پایان‌دادن به جنگ را تسریع خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید