پیکر ملکه بریتانیا در مراسم باشکوهی به خاک سپرده شد

شهروندان بریتانیایی با تجمع گسترده در طول مسیر، کف زدن و پرتاب شاخه‌های گل هنگام حرکت کاروان حامل پیکر الیزابت دوم با ملکه وداع گفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیکر الیزابت دوم، ملکه فقید بریتانیا در مراسم تشییع و خاکسپاری باشکوهی که به «تشییع جنازه قرن» مشهور شده در کلیسای سنت جورج در قلعه وینزر به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوشنبه 28 شهریور دوم تحت تدابیر امنیتی شدید و با حضور تعدادی از رهبران و پادشاهان کشورهای جهان در لندن انجام شد و به‌طور زنده از اغلب رسانه‌های جهان پخش شد.

مراسم جنازه در کلیسا در ادامه، با اعلام دو دقیقه سکوت شرکت کنندگان حاضر و مردم بریتانیا به پایان رسیده و پس از آن پیکر ملکه همراه با شلیک گلوله‌های توپ در هاید پارک کرنر و با تشریفات ویژه و مشایعت شاه چارلز سوم، پادشاه بریتانیا و ولی‌عهد او شاهزاده ویلیام و سایر اعضای خاندان سلطنتی، از آنجا به کاخ باکینگهام و از طاق ولینگتون گذشته و سپس برای دفن به قلعه وینزر در غرب لندن انتقال داده شد.

در جریان انتقال جنازه به قلعه وینزر شهروندان بریتانیایی با تجمع گسترده در طول مسیر، کف زدن و پرتاب شاخه‌های گل هنگام حرکت کاروان حامل پیکر الیزابت دوم با ملکه وداع گفتند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، ناروهیتو، امپراتور ژاپن، وانگ چی شان، معاون رئیس جمهوری چین و سیریل رامابوسا، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در مراسم تشییع ملکه بریتانیا شرکت کرده بودند.

ملکه الیزابت دوم پس از 70 سال سلطنت در بریتانیا و کشورهای موسوم به مشترک‌المنافع در روز 8 سپتامبر در سن 96 سالگی در کاخ قلعه بالمورال اسکاتلند درگذشت.

شاه چارلز سوم یکشنبه از مردم بریتانیا و سایر ملت‌های جهان بابت پیام‌های تسلیت و ابراز همدردی که به مناسبت درگذشت مادرش، ملکه الیزابت دوم ارسال کرده بودند ابراز تشکر و قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید