کشف گور دسته‌جمعی با 440 جسد در شهر ایزیوم اوکراین

رئیس جمهوری اوکراین شهر ایزیوم را با دو شهر «بوچا» و «ماریوپول» که به نماد جنایت‌های جنگی روسیه تبدیل شدند، مقایسه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از وجود یک گور دسته‌جمعی در شهر «ایزیوم» در منطقه خارکیف پس از آزادسازی آن توسط ارتش اوکراین خبر داد.

زلنسکی، شامگاه پنج‌شنبه، 24 شهریور در پیام ویدیویی روزانه خود با اعلام این خبر گفت که «خواستار آگاهی جهان از جنایت‌های اشغالگران روسیه هستیم» اما جزئیات بیشتری درباره علت و هویت کشته‌شدگان ارائه نکرد.

در همین رابطه سرگئی بلوینوف، مقام ارشد پلیس جنایی در منطقه خارکیف تصریح کرد، 440 جسد در گور دسته‌جمعی مذکور شناسایی شدند که برخی از آنها در جریان بمباران ارتش روسیه کشته شده بودند.

رئیس جمهوری اوکراین همچنین از آغاز تحقیقات در این باره سخن گفت و اشاره کرد که به‌زودی اطلاعات جدیدی از این گور دسته‌جمعی دریافت خواهد کرد.

زلنسکی همچنین شهر ایزیوم را با دو شهر «بوچا» و «ماریوپول» که به نماد جنایت‌های جنگی روسیه تبدیل شدند، مقایسه کرد.

او تصریح کرد: «حضور ارتش روسیه در هر جای اوکراین، کشتار و مرگ به ارمغان آورده و جهان باید روسیه را در این باره محاکمه کند. تمام تلاشمان را برای رسیدن به این هدف انجام خواهیم داد.»

رئیس پلیس جنایی خارکیف خاطرنشان کرد که تمامی اجساد توسط پزشکی قانونی بررسی خواهند شد.

او افزود: «این یکی از بزرگترین گورهای دسته‌جمعی در مناطق اخیرا آزاد شده است. 440 جسد در این گور دفن شده‌اند.»

نیروهای روسیه با آغاز ضدحملات گسترده ارتش اوکراین در هفته گذشته در منطقه خارکیف از بسیاری شهرهای استراتژیک این منطقه عقب‌نشینی کردند.

بازپس‌گیری شهرهایی چون «کوبیانسک» و ایزیوم باعث قطع مسیر لجستیکی نیروهای روس در جبهه شرق اوکراین شد که برتری ارتش روسیه در این منطقه را تا حدود زیادی از بین برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size