پوتین ابراز امیدواری کرد جنگ اوکراین به‌زودی پایان یابد

رئیس جمهوری روسیه رهبران اوکراین را به مخالفت با روند گفت‌وگو و ترجیح نبرد بر مذاکرات متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که عملیات نظامی روسیه در اوکراین وارد هفتمین ماه خود می‌شود، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در اطمینان‌خاطر به نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند ابراز امیدواری کرد جنگ اوکراین هر چه زودتر پایان یابد.

پوتین جمعه 25 شهریور طی سخنانی در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در سمرقند، گفت که او نگرانی‌های هند در رابطه با جنگ بین دو کشور روسیه و اوکراین را درک می‌کند.

تلاش برای پایان دادن به جنگ

پوتین در حاشیه این نشست منطقه‌ای در ازبکستان به مودی گفت که از موضع هند در قبال جنگ اوکراین و نگرانی‌های این کشور آگاه است.

او همچنین اظهار داشت که متعهد به پایان دادن به جنگ اوکراین در سریع‌ترین زمان ممکن است و تلاش‌های خود را در این راستا به‌کار خواهد گرفت.
رئیس جمهوری روسیه همچنین رهبری اوکراین را به مخالفت با روند گفت‌وگو و ترجیح دادن نبرد بر مذاکرات متهم کرد.

تداوم جنگ

این تحولات در حالی رخ داد که عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین وارد هفتمین ماه خود شده است.

از طرفی ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» نیز هشدار داده که جنگ اوکراین برای مدت‌های طولانی ادامه خواهد یافت.

استولتنبرگ جمعه در گفت‌وگو با رادیو «بی‌بی‌سی» گفت که پیشروی‌های اخیر اوکراین در شرق این کشور، بدین معنا نیست که «جنگ تقریباً پایان یافته است».

در همین راستا آلمان بنا به تاکید اولاف شولتز صدر اعظم این کشور تلاش دارد با ارتقای توان نظامی و امنیتی خود در برابر خطرات احتمالی به‌ویژه در پی تهدیدهای روسیه علیه قلمرو ناتو، به مسلح‌ترین کشور اروپایی تبدیل شود.

شایان ذکر است که هزاران سرباز روسی در اوایل هفته جاری به دنبال ضد‌حمله نیروهای اوکراینی برای بازپس گیری تعدادی از مناطق در منطقه خارکیف از چندین شهر شرقی اوکراین عقب‌نشینی کردند.

نیروهای اوکراینی هفته گذشته توانستند تعدادی از شهرهای استراتژیک مانند «کوبیانسک» و «ایزیوم» را که مراکز تدارکاتی جهت انتقال سلاح، تجهیزات و تدارکات نیروهای روسیه است را بازپس گیرند، بازپس‌گیری این مناطق کنترل روسیه بر شرق اوکراین را تا حد زیادی کاهش داده است.

مسکو در بهار گذشته پیشرفت مهمی در این منطقه داشت اما در پی حمایت گسترده بین‌المللی از کییف و ارسال تجهیزات و تسلیحات پیشرفته به اوکراین، پیشروی‌های نیروهای روسی در تابستان امسال، تا حدود زیادی متوقف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید