اولاف شولتز: آلمان در سطح اروپا باید مسلح‌ترین کشور شود

برلین در حال حاضر علاوه بر ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین در رویارویی با روسیه، در تلاش است تا توان نظامی و امنیتی خود را ارتقاء دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی تشدید تنش‌ها میان کشورهای اروپایی و روسیه که با حمایت بسیاری از این کشورها از اوکراین در برابر تهاجم نظامی همه‌جانبه پوتین علیه این کشور همراه بود، اولاف شولز، صدراعظم آلمان، جمعه 25 شهریور طی اظهاراتی تازه، مسکو را بزرگترین تهدید علیه قلمرو پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» دانست.

شولتز طی سخنرانی خود در برابر افسران ارتش آلمان در برلین بر لزوم تبدیل شدن کشورش به مجهزترین و مسلح‌ترین نیروی نظامی در اروپا تاکید کرد.
صدراعظم آلمان گفت این‌که کشورمان به وسیله دوستان احاطه شده و نیازی به قدرت نظامی ندارد، تحلیلی اشتباه است.

مسئولیت‌های بزرگتر

صدراعظم آلمان همچنین با اشاره به تاثیر پیامدهای جنگ روسیه و اوکراین بیش از هر کشوری بر کشورهای اروپایی، افزود: «ما اروپایی‌ها باید مسئولیت‌های بسیار بزرگتری را در ناتو بپذیریم».

برلین طی چند روز گذشته تلاش‌‌های خود را برای ارتقای آمادگی طولانی‌مدت جهت مقابله با هرگونه خطر روسیه تشدید کرده است.

آغاز تهاجم نظامی روسیه در 24 فوریه علیه اوکراین، اغلب کشورهای اروپایی را بر آن داشت تا با پیش‌بینی هر گونه گسترش جنگ، هزینه‌های خود را در بخش‌های نظامی جهت دست‌یابی به تسلیحات افزایش دهند.

در همین راستا برلین در حال حاضر علاوه بر ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین در رویارویی با روسیه، می‌کوشد تا توان خود را در زمینه‌های نظامی و امنیتی ارتقاء و در آینده به مسلح‌ترین کشور اروپایی تبدیل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید