سناتور آمریکایی: اسرائیل آماده دفاع از خود در برابر تهدید اتمی ایران است

بلکبرن گفت موساد از نزدیک پیشرفت‌های هسته‌ای ایران را زیر نظر دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارشا بلکبرن، سناتور جمهوری‌خواه تنسی، در اظهاراتی گفت در صورت نزدیک شدن ایران به تولید بمب اتم، اسرائیل آماده است تا با استفاده از «اقدام نظامی»، در برابر تهدید اتمی ایران از خود دفاع کند.

بلکبرن در اوایل ماه جاری در قالب هیئتی دوحزبی از قانونگذاران بلندپایه آمریکایی به اسرائیل سفر کرد تا با مقامات ارشد این کشور دیدار کند. لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی، و باب منندز، سناتور دموکرات نیوجرسی، از دیگر اعضای برجسته این هیئت بودند، که با یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، رهبر مخالفان دولت، و ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی دیدار کردند.

بلکبرن در این باره به پایگاه خبری «واشینگتن فری‌بیکن» گفت: «یک چیزی را به شما بگویم، و آن اینکه طی این سفر من حتی یک نفر را ندیدم که طرفدار احیای برجام باشد. اسرائیلی‌ها بسیار دلخورند که چرا ایالات متحده، با علم به اینکه ایران بخشی از محور شرارت است، باز هم می‌خواهد با این رژیم معامله کند.»

به گفته «فری‌بیکن»، قانونگذاران آمریکایی طی سفر خود به رهبران اسرائیل اطمینان دادند حتی در شرایطی که دولت بایدن به شدت در تلاش است تا میلیاردها دلار از دارایی‌های ایران را آزاد کند، که به احتمال زیاد باعث افزایش فعالیت‌های تروریستی رژیم این کشور در خاورمیانه می‌شود، ایالات متحده زیرساخت‌های امنیتی اسرائیل را تقویت خواهد کرد.

سناتور ایالت تنسی که با مقامات سازمان امنیت خارجی اسرائیل «موساد» نیز ملاقات کرده است، گفت که این سازمان از نزدیک پیشرفت‌های هسته‌ای ایران را زیر نظر دارد، و در هر لحظه دقیقا می‌داند که ایران در چه نقطه‌ای از توانمندی‌های هسته‌ای خود برای ساخت کلاهک هسته‌ای قرار دارد.

بلکبرن در پایان سخنان خود با «فری‌بیکن» تاکید کرد که اگر اسرائیل به این نتیجه برسد که ایران در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای است، «مطمئناً گام‌های لازم را برای دفاع از خود برمی‌دارد» و به جمهوری اسلامی حمله می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size