بازدید زلنسکی از مناطق آزادشده خارکیف

معاون وزیر دفاع اوکراین: قدرت ما ناشی از این واقعیت است که انگیزه بالایی داشته و عملیات خود را با دقت برنامه‌ریزی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، چهارشنبه 23 شهریور وارد شهر آزوم واقع در استان خارکیف در شمال شرق اوکراین شد که ارتش این کشور به تازگی از روس‌ها پس گرفته‌ است.

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین سه‌شنبه اعلام کرد که درگیری‌ در منطقه خارکیف همچنان تداوم داشته و نیروهای اوکراینی در حال پیشروی هستند، چراکه از انگیزه بالایی برخوردارند و عملیات نظامی آنها کاملاً مطابق با نقشه بوده و با دقت زیاد برنامه‌ریزی شده است.

مالیار در مصاحبه‌ای گفت: «هدف، آزادسازی منطقه خارکیف و فراتر از آن یعنی تمام اراضی اشغالی توسط جمهوری فدراتیو روسیه است و نبردها در منطقه خارکیف ادامه دارد اما هنوز خیلی زود است که بگوییم کنترل کامل اوکراین در منطقه خارکیف تحقق یافته است.»

او افزود: «قدرت ما ناشی از این واقعیت است که انگیزه بالایی داشته و عملیات خود را با دقت برنامه‌ریزی می‌کنیم.»

به گفته مالیار، اوکراین به دلیل موفقیت‌های پیشین خود، تصمیم گرفت عملیات را در منطقه خارکیف ادامه دهد.

از سویی زلنسکی نیز دوشنبه اعلام کرد که اوکراین تا این لحظه نزدیک به 6000 کیلومتر مربع از اراضی اشغال‌شده خود را پس گرفته است.

مسکو از زمان آغازتهاجم نظامی خود در 24 فوریه ، همچنان حدود یک پنجم از مساحت اوکراین را در اشغال دارد.

این در حالی است که ارتش روسیه، سه‌شنبه اعلام کرد در پاسخ به ضدحمله برق‌آسای نیروهای اوکراینی که کرملین آنها را به ارتکاب جنایات در مناطق آزادشده متهم می‌کند، دست اندرکار «حملات سنگین» در تمام جبهه‌ها است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید