ارمنستان از آغاز مجدد درگیری با جمهوری آذربایجان خبر داد

ارمنستان اعلام کرد دست‌کم 49 سرباز این کشور در این نبردها کشته شدند. جمهوری آذربایجان نیز از کشته‌شدن 50 سرباز خود خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به دنبال کشته‌شدن ده‌ها نفر در روز گذشته در خونین‌ترین برخوردهای دو سال اخیر ارمنستان و جمهوری آذربایجان، وزارت دفاع ارمنستان، از آغاز مجدد درگیری ارتش‌ دو کشور در صبح چهارشنبه 23 شهریور خبر داد.

ارمنستان اعلام کرد دست‌کم 49 سرباز این کشور در این نبردها کشته شدند. جمهوری آذربایجان نیز از کشته‌شدن 50 سرباز خود خبر داد.

وزارت دفاع ارمنستان در بیانیه‌ای اعلام کرد جمهوری آذربایجان در حمله صبح چهارشنبه خود از توپخانه، خمپاره‌انداز و سلاح‌های سبک استفاده کرده‌ است. این وزارتخانه با تاکید بر موضع ارمنستان مبنی بر تعرض جمهوری آذربایجان به خاک خود، افزود: «وضعیت در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان همچنان متشنج است.»

پیشتر دنیس گونچار، مدیر اداره چهارم کشورهای مستقل مشترک المنافع (سی‌آی‌اس) در وزارت خارجه روسیه به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت که مسکو با باکو و ایروان در تماس است و اقداماتی را برای برقراری ثبات در اسرع وقت در مرزهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان انجام می‌دهد.

درگیری‌های سه‌شنبه شب در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان، به خسارت‌های جانی ارتش‌ دو کشور انجامید و طرفین یکدیگر را به آغاز این تنش‌ها متهم کردند.

به دنبال گفت‌وگوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، دو کشور صبح چهارشنبه با برقراری آتش‌بس موافقت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید