اوکراین از بازپس‌گیری دست‌کم 20 شهرک از روسیه ظرف 24 ساعت گذشته خبر داد

به‌رغم عدم واکنش رسمی مسکو، نقشه ارائه‌شده از خارکیف توسط وزارت دفاع روسیه در جلسه توجیهی روزانه، حاکی از عقب‌نشینی قابل توجه ارتش روسیه از این منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پیشروی نیروهای اوکراینی در شرق این کشور با آغاز عملیات ضد حمله از هفته گذشته به زیان نیروهای روسی همچنان ادامه دارد.

ارتش اوکراین، دوشنبه 21 شهریور از بازپس گیری بیش از 20 شهرک از ارتش روسیه ظرف 24 ساعت خبر داد.

«خبرگزاری فرانسه» به نقل از بیانیه ارتش نوشت در امتداد خطوط نبرد، «قوای دشمن از بیش از 20 شهرک عقب رانده شدند.»

پیشروی قابل ملاحظه در شرق

فرمانده ارتش اوکراین یکشنبه اعلام کرد که نیروهایش از زمان آغاز ضد حمله، مناطقی به وسعت بیش از 3000 کیلومتر مربع را از نیروهای روسی بازپس گرفتند.

بر اساس تصاویر منتشر شده توسط ارتش اوکراین، روس‌ها از بسیاری از شهرک‌های منطقه دونباس عقب‌نشینی کرده و تجهیزات و مهمات خود را در همان مناطق رها کردند.

عدم واکنش روسیه

از سوی دیگر، مسکو هیچ واکنش رسمی نسبت به دستاوردهای نیروهای اوکراینی نشان نداد، اما نقشه خارکیف که وزارت دفاع روسیه یکشنبه در جلسه توجیهی روزانه ارائه کرد، حاکی از عقب‌نشینی قابل توجه ارتش روسیه از این منطقه بود.

این نقشه نشان داد ارتش روسیه که شنبه، مناطق بسیار گسترده‌تری در آن منطقه را زیر کنترل داشت، یکشنبه تنها بخش کوچکی از قلمرو شرق خارکیف را تحت کنترل دارد.

مناطق استراتژیک

اعمال کنترل اوکراین بر چندین مرکز شهری مانند کوبیانسک و ایزیوم در مجاورت خارکیف می‌تواند ضربه بزرگی به توانمندی روسیه در رساندن پشتیبانی لجستیکی به مواضع نیروهای خود در خط مقدم شرق اوکراین وارد آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید