سناتور ارنست: دولت بایدن تحریم‌های بازدارنده‌ای علیه ایران وضع نکرده است

جونی ارنست بر این باور است که دولت بایدن نتوانسته مانع حملات سایبری ایران شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جونی ارنست، سناتور جمهوری‌خواه و عضو کنگره آمریکا حملات مکرر سایبری ایران به آلبانی، متحد واشینگتن و عضو ناتو را محکوم کرد.

ارنست تاکید کرد که «عدم اعمال تحریم‌های بازدارنده توسط دولت بایدن بر ایران به ادامه حملات رژیم جمهوری اسلامی علیه شرکا و متحدان ما انجامیده است.»

وزارت کشور آلبانی شنبه اعلام کرد، سامانه‌های مرزی این کشور دوباره همانند حملات ژوئیه گذشته که مبدا آن ایران بوده و به قطع روابط دیپلماتیک تیرانا با تهران منجر شد، هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

به گفته این وزارتخانه شب گذشته معلوم شد سامانه‌های ارسال پیام متعلق به پلیس آلبانی در معرض حملات سایبری مشابهی نظیر آن‌چه در ماه ژوئیه درگاه دیجیتال دولت آلبانی را هدف قرار داده بود، قرار گرفته است.

وزارت کشور آلبانی تاکید کرد که «حملات سایبری شب گذشته همانند حملات سایبری ماه ژوئیه منشا واحدی داشته‌» و در پی آن مقامات امنیتی موقتا همه سامانه‌ها از جمله سیستم مدیریت داده و اطلاعات کنترل ورود و خروج افراد از گذرگاه‌های مرزی این کشور را بسته‌اند.

در پی اعلام این خبر، رسانه‌های محلی از شکل‌گیری صف‌های طولانی در گذرگاه‌های مرزی جنوب آلبانی خبر دادند.

ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی هم شنبه در «توییتر» نوشت: «شب گذشته حمله سایبری دیگری این بار علیه سامانه عمومی مدیریت اطلاعات توسط همان عوامل حمله پیشین که هجوم آنها به محکومیت کشورهای دوست انجامید، صورت پذیرفت.»

دولت آلبانی پس از حمله پیشین سایبری ایران به ساختارهای زیربنایی خود دیپلمات‌های ایرانی را از این کشور اخراج و روابط دیپلماتیک خود با تهران را قطع کرد.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، آمریکا و بریتانیا نیز با محکوم‌کردن حملات سایبری ایران به آلبانی، از این کشور عضو ناتو حمایت کرده و تاکید کردند که تهران را به‌دلیل انجام چنین اقداماتی مجازات خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید