آغاز رسمی پادشاهی چارلز سوم در بریتانیا

پادشاه جدید بریتانیا برابر شورای جلوس سوگند یاد کرد که وظایف خود را انجام دهد او سپس سند تحلیف خود را امضا کرد و شاهزاده ویلیام، وارث تاج و تخت و کامیلا، همسر پادشاه نیز سند را امضا کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شورای جلوس شنبه 19 شهریور رسما چارلز سوم را پادشاه بریتانیا اعلام کرد.

پادشاه جدید بریتانیا طی سخنانی برابر شورای جلوس تاکید کرد به قانون اساسی و پشتیبانی از دولت و پارلمان متعهد است.

چارلز سوم که طی مراسمی تاریخی، رسما به عنوان پادشاه بریتانیا اعلام شد، گفت: «به خوبی از وظایف و مسئولیت‌های بزرگ» واگذارشده به پادشاه آگاه است.

پادشاه 73 ساله بریتانیا در برابر شورای جلوس متشکل 670 نفر از نمایندگان ارشد پارلمان فعلی و سابق و اعضایی از مجلس اعیان هم‌چنین کارمندان ارشد دولت، کمیساریای ارشد کشورهای مشترک‌المنافع و لرد میر لندن «شهردار سیتی (منطقه تجاری لندن) و منتخب جوامع اصناف»، اعلام کرد که تمامی تلاشش را با توجه به «الگوی الهام بخش» مادرش، ملکه الیزابت دوم به کار خواهد بست.

شایان ذکر است که شورای جلوس در نشست تاریخی خود در کاخ سنت جیمز در لندن اعلام کرد «با وفات ملکه، شاهزاده چارلز فیلیپ آرتور جورج سوم اکنون پادشاه ماست. خداوند پادشاه را حفظ کند.»

سوگند برابر شورای جلوس

پادشاه جدید بریتانیا برابر شورای جلوس سوگند یاد کرد که وظایف خود را انجام دهد. او سپس سند تحلیف خود را امضا کرد و شاهزاده ویلیام، وارث تاج و تخت و کامیلا، همسر پادشاه نیز سند را امضا کردند.

پس از پایان جلسه، اعضای شورای جلوس با امضای سند تحلیف، موافقت خود را با تعیین چارلز سوم به عنوان پادشاه بریتانیا اعلام کردند. سپس دومین اعلام پادشاهی چارلز سوم از بالکن کاخ سنت جیمز با شلیک گلوله توپ انجام پذیرفت و 41 گلوله توپ نیز در هایدپارک لندن شلیک شد.

با اعلام آغاز پادشاهی چارلز سوم، برخی از خیابان‌های لندن و دیگر مناطق بریتانیا شاهد استقبال مردم و درود به پادشاه جدید بود.

شامگاه جمعه، برای اولین بار پس از 70 سال، سرود ملی بریتانیا با نام «خدا پادشاه را حفظ کند» در کلیسای جامع سنت پل در پایان مراسم مذهبی به افتخار الیزابت دوم نواخته شد. این همان سرودی بود که در سال 1952 با عنوان «خدا ملکه را حفظ کند» در آغاز سلطنت الیزابت دوم نواخته شده بود.

چارلز سوم، پادشاه جدید بریتانیا در اولین سخنرانی خود از کاخ باکینگهام، بر تعهد خویش به «خدمت مادام‌ العمر به ملت بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع» تاکید کرد.

پادشاه بریتانیا در سخنرانی خود که از تلویزیون پخش شد، از مادر خود، ملکه الیزابت دوم بابت یک عمر خدمت به ملت‌های تحت حکمرانی بریتانیا تشکر کرد.

او مادرش را «الگو‌ و الهام‌بخش» خواند و از «عشق و ارادت» او به ملت‌هایی که تمام عمر به آن‌ها خدمت کرده بود، یاد کرد.

چارلز سوم در حالی بر تخت سلطنت می‌نشیند که بریتانیا در دوران سختی به سر برده و با بدترین بحران اقتصادی خود طی 40 سال اخیر دست به گریبان بوده و چهار نخست‌وزیر ظرف شش سال، گردانندگی امور اجرایی را بر عهده داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید