آمریکا «حملات سایبری ایران» به آلبانی را به شدت محکوم کرد

آمریکا می‌گوید حمله سایبری رژیم ایران در زمان صلح به منظور آسیب رساندن سراسری به زیرساخت‌های حیاتی یک کشور بی‌طرف انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده اعلام کرد در واکنش به حمله سایبری گسترده رژیم ایران به زیرساخت‌های عمومی آلبانی، که واشینگتن آن را «اقدامی خصمانه» علیه یکی از متحدان خود در «ناتو» قلمداد می‌کند، رژیم ایران را مجازات خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، شورای امنیت ملی کاخ سفید شامگاه چهارشنبه 7 سپتامبر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ایالات متحده اقداماتی برای پاسخگو کردن ایران در قبال حرکاتی که امنیت یکی از متحدان آمریکا را تهدید کرده، و سابقه‌ای نگران‌کننده برای عملیات‌های سایبری بر جای می‌گذارد، انجام خواهد داد.»

واشینگتن در بیانیه خود تاکید کرد که بر اساس نتیجه‌گیری دولت آمریکا، رژیم ایران مسئول این حمله سایبری «گستاخانه و غیرمسئولانه» و عملیات‌های هکری بعدی بوده است. آمریکا همچنین این حمله را «بی‌سابقه» خواند، چرا که در زمان صلح به منظور آسیب رساندن سراسری به زیرساخت‌های حیاتی مورد استفاده شهروندان یک کشور بی‌طرف انجام شده است.

در واکنش به حمله سایبری گروه‌های وابسته به ایران علیه گردهمایی «سازمان مجاهدین خلق»، یک گروه مخالف جمهوری اسلامی در آلبانی در نیمه ماه ژوئیه، دولت این کشور روز چهارشنبه روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد و از دیپلمات‌ها و کارکنان سفارت ایران خواست ظرف 24 ساعت آلبانی را ترک کنند.

جان هالتکویست، معاون اطلاعاتی کمپانی امنیت سایبری آمریکایی «مندینت»، که حمله رژیم ایران به آلبانی را کشف کرد، در این باره به «رویترز» گفت: «این احتمالا محکم‌ترین واکنش عمومی به یک حمله سایبری است که تا به حال اتفاق افتاده است. ماه پیش هم واکنش‌هایی به این حادثه نشان داده شد، اما در این حد قوی نبود.»

کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد دولت ایالات متحده به مدت چندین هفته با شرکای بخش خصوصی خود، شامل مندینت، درباره چند و چون حمله سایبری به آلبانی و چگونگی کمک به دولت این کشور برای بازیابی خود در اثر نابود شدن داده‌های دولتی و مختل شدن خدمات عمومی رایزنی کرده است، تا برایش مسجل شده که حمله کار رژیم ایران بوده، و باید به این امر واکنش جدی نشان داده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size