جانسون: با شجاعت با بحران انرژی ایجاد شده توسط پوتین مقابله کردیم

بریتانیا با توجه به افزایش قیمت‌ها، به ویژه سوخت و برق، ماه‌هاست با نارضایتی فزاینده مردمی از سیاست‌های دولت روبروست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بوریس جانسون، نخست‌وزیر مستعفی بریتانیا، در آخرین سخنرانی خود، از همه حامیان خود تشکر کرد.

جانسون، سه‌شنبه 15 شهریور، در این سخنرانی، دستاوردهای دوران نخست‌وزیری خود، از خروج از اتحادیه اروپا، کاستن از آمار بیکاری، موضوع انرژی، تعامل مناسب با بحران اوکراین و مواردی دیگر را برشمرد.

باج‌خواهی از مردم بریتانیا

جانسون همچنین با تاکید بر موفقیت کابینه‌اش در غلبه بر بحران ناشی از اقدامات ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در عرصه انرژی، خاطرنشان کرد که حزب او (محافظه‌کار) اجازه نخواهد داد مردم بریتانیا هدف باج‌خواهی قرار بگیرند.

به گفته جانسون، کشورش موفق شد انرژی را از چندین منبع، بدون آسیب رساندن به محیط زیست، تامین کند اما درعین حال اذعان داشت، وضعیت دشوار اقتصادی، خانوادهای بریتانیایی را زیر فشار گذاشته است.

گرانی و رسوایی‌های جنسی کابینه

سخنرانی جانسون در پی موفقیت روز گذشته لیز تراس، در رسیدن به پست نخست‌وزیری و جانشینی جانسون ایراد شد که حدود دو ماه پیش از منصب خود استعفا کرد.

تراس اکنون با وظایف پیش روی فوری، به ویژه حل و فصل بحران افزایش هزینه‌های معیشتی روبرو است.

بریتانیا با توجه به افزایش قیمت‌ها، به ویژه سوخت و برق، ماه‌هاست با نارضایتی فزاینده مردمی از سیاست‌های دولت و رسوایی‌های جنسی مواجه است که گریبان‌گیر شماری از وزرای کابینه جانسون شد.

به این معضلات باید اجرای پیگردهای مربوط به پرونده «پارتی گیت» در مورد شخص جانسون به دلیل تخلفات او در نقض مقررات قرنطینه در دوران شیوع همه‌گیری کرونا را نیز افزود.

جانسون امروز رسماً استعفای خود را به ملکه الیزابت دوم که در حال حاضر در شمال شرقی اسکاتلند به سر می‌برد، خواهد داد تا پس از رهبری کشور در برهه‌های حساس مانند خروج از اتحادیه اروپا و همه‌گیری کووید، قدرت را به تراس واگذار کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید