نیویورک‌تایمز: روسیه از کره شمالی تجهیزات نظامی می‌خرد

اخیرا گزارش‌هایی از تحویل نخستین محموله پهپادهای ایران به روسیه شده بود که به گفته برخی مقامات آمریکایی این پهپادها دچار نقص فنی‌ هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برآوردهای اطلاعاتی آمریکا نشان می‌دهد که وزارت دفاع روسیه در راستای تجدید قوا در جنگ با اوکراین در صدد خرید میلیون‌ها راکت و خمپاره از کره شمالی است.

روزنامه «نیویورک‌تایمز»، سه‌شنبه 15 شهریور در گزارشی نوشت بر اساس گزارش‌های اطلاعاتی آمریکا که اخیرا از طبقه‌بندی خارج شده است، مسکو میلیون‌ها گلوله توپخانه‌ای و موشک از کره شمالی خریداری می‌کند.

این در حالی است که اخیرا گزارش‌هایی از تحویل نخستین محموله پهپادهای ایران به روسیه شده بود که به گفته برخی مقامات آمریکایی این پهپادها دچار نقص فنی‌ هستند. به گفته این مقامات، گرچه افزایش همکاری‌های تسلیحاتی روسیه با ایران نگران‌کننده است، اما مقامات نظامی روسی از کیفیت پهپادهای ایرانی ناراضی هستند. به گفته آنها، آزمایش‌های اولیه روس‌ها از پهپادهای ایرانی با «شکست‌های متعددی» مواجه شده است.

نیویورک‌تایمز به نقل از مقامات آمریکایی نوشته که روی آوردن روسیه به ایران و اکنون به کشوری منزوی مانند کره شمالی، نشانه این است که تحریم‌ها و کنترل‌های صادراتی اعمال‌شده توسط آمریکا و اروپا به توانایی مسکو برای تامین تجهیزات برای ارتش این کشور آسیب زده است.

جزئیات بیشتری در خصوص تسلیحات دقیق، زمان یا اندازه محموله در این اطلاعات از طبقه‌بندی خارج شده ارائه نشده است، اما مقامات اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که ممکن است در آینده روسیه تجهیزات نظامی بیشتری از کره شمالی بخرد.

به دنبال جنگ اوکراین و افزایش تحریم و فشار‌های بین‌المللی بر مسکو این کشور به ایران، چین و کره شمالی «نزدیک‌تر» شده است.

رهبر کره شمالی و رئیس‌جمهوری روسیه اخیرا با رد و بدل کردن نامه‌هایی بر تقویت همکاری‌ میان دو کشور تاکید کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید