گروسی: بازرسان آژانس از نیروگاه زاپروژیا بازدید می‌کنند

دیمیتری کولبا، وزیر خارجه اوکراین مسکو را به تلاش بی‌وقفه با هدف تبدیل تاسیسات اتمی زاپروژیا به پایگاهی برای تهدید کل قاره اروپا متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، دوشنبه 7 شهریور فاش کرد که به همراه یک هیئت از بازرسان این آژانس به بازدید بزرگترین نیروگاه اتمی اروپا در زاپروژیا می‌رود.

گروسی در توییتی نوشت: «هیئت اعزامی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به طرف زاپروژیا به راه افتاده است.»

Advertisement

عکس با تیم آژانس

او در بالای عکسی که در آن در کنار تیمی از آژانس حضور داشت، افزود: «ما باید از ایمنی اوکراین و بزرگترین نیروگاه اتمی اروپا محافظت کنیم.»

گروسی توضیح داد که این تیم اواخر هفته جاری در نیروگاه زاپروژیا خواهد بود.

از سویی دیمیتری کولبا، وزیر خارجه اوکراین، یکشنبه مسکو را به تلاش بی‌وقفه با هدف تبدیل تاسیسات اتمی زاپروژیا به پایگاهی برای تهدید کل قاره اروپا متهم کرد و نسبت به وقوع فاجعه‌ای مشابه حادثه چرنوبیل در سال 1986، هشدار داد.

روسیه بارها ضمن رد این اتهامات، تاکید کرده است که نیروهای اوکراینی، عامدانه این نیروگاه را با هدف انداختن مسئولیت به گردن روسیه و تحریک نیروهای روسی مستقر در این نیروگاه، هدف قرار می‌دهند.

شایان ذکر است اطراف تاسیسات هسته‌ای زاپروژیا در چند روز گذشته، هدف حملات متعدد قرار داشت که پنج‌شنبه گذشته، منجر به وقوع آتش‌سوزی در کوره‌های یک نیروگاه زغال‌ سنگی نزدیک به آن شد و خارج شدن موقت نیروگاه از شبکه برق را به دنبال داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید