دو کشته و اعلان وضعیت فوق‌العاده درپی درگیری‌ها در اطراف دفتر نخست‌وزیری لیبی

جنگ قدرت میان شبه‌نظامیان طرفدار عبدالحمید الدبیبه، رئیس دولت موقت «وحدت ملی» و رقیب او، فتحی باشاغا، رئیس دولت «ثبات»که مورد حمایت مجلس نمایندگان است، همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع پزشکی به العربیه گفت در نتیجه درگیری‌هایی که شب گذشته در نزدیکی دفتر نخست‌وزیری در طرابلس پایتخت لیبی بین گروه‌های مسلح رخ داد، حداقل دو نفر کشته شدند. این منبع همچنین افزود: 5 زخمی به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های نزدیک به مناطق درگیری منتقل شدند که جراحات آنها بین متوسط ​​و خفیف بود.

به گفته منابع العربیه، پس از این درگیری‌های شبانه میان گروه‌های مسلح و استقرار خودروهای نظامی، آرامش محتاطانه به طرابلس، پایتخت لیبی بازگشته است. در پی درگیری‌ها، نیروهای پشتیبانی ثبات و تیپ 55 پیاده نظام، در غرب طرابلس جهت برقراری وضعیت فوق‌العاده مستقر شدند.

خبرنگار العربیه بامداد شنبه گزارش داد که صدای تیراندازی شدید در تعدادی از محله‌های مرکز طرابلس در نتیجه درگیری بین گروه های مسلح در مجاورت باب بن غشیر و خیابان الصریم به گوش رسید.

ادامه جنگ قدرت رقبا

گفتنی است جنگ قدرت میان شبه‌نظامیان طرفدار عبدالحمید الدبیبه، رئیس دولت موقت «وحدت ملی» و رقیب او، فتحی باشاغا، رئیس دولت «ثبات»که مورد حمایت مجلس نمایندگان است، همچنان ادامه دارد.

سرلشکر اسامه الجویلی، فرمانده اتاق عملیات مشترک در منطقه غرب، که از طرفداران باشاغا است، از هرگونه مذاکره با گروه‌های مسلح نزدیک به الدبیبه امتناع کرده و با بیان اینکه اکثر این گروه‌ها «به دنبال پول و مقام» هستند، خواستار خروج تمامی تشکل‌های مسلح از مقرهای دولتی و تحویل آنها بدون قید و شرط شد.

رسانه‌های محلی همچنین به نقل از یک منبع نزدیک به دولت باشاغا اعلام کردند که نیروهایشان فقط در صورت «پاسخ به تجاوز» از زور استفاده خواهند کرد و هدفشان تأمین امنیت مقرات دولتی است تا دولت بتواند وظایف خود را انجام دهد.

از سوی دیگر، منابع رسانه‌ای از اقدام فرماندهان نزدیک به الدبیبه در تشکل موسوم به «شورای نظامی طرابلس» نسبت به استقرار نیروهایشان در جنوب، غرب و شرق پایتخت خبر دادند و گفتند که این نیروها همچنین راه‌های منتهی به فرودگاه طرابلس را بستند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از یک منبع نظامی وابسته به دولت الدبیبه گزارش داد که نیروهای نظامی وابسته به او در مناطق جنوبی پایتخت مستقر شده تا به هرگونه حمله احتمالی از سوی تیپ‌های مسلح وابسته به دولت باشاغا پاسخ دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید