قاضی به علنی‌شدن مدارک بازرسی خانه دونالد ترامپ رای داد

قاضی بروس ای راینهارت، به وزارت دادگستری تا روز پنجشنبه مهلت داد تا نسخه پیشنهادی اصلاح شده‌ای از حکم را بدون افشای جزئیاتی که ممکن است مانع از ادامه تحقیقات یا آسیب رساندن به شاهدان شود، را علنی کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک قاضی فدرال آمریکایی، پنج‌شنبه 3 شهریور دستور داد تا مدارک وزارت دادگستری مربوط به حکم بازرسی اقامتگاه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در فلوریدا که در اوایل ماه جاری رخ داد، علنی شود.

محتوای حکم وزارت دادگستری هنوز فاش نشده است و مشخص نیست که آیا قاضی محتوای آن حکم را صورت عمومی فاش خواهد کرد یا نه .

به گزارش روزنامه «واشینگتن پست»، حکم دادگستری آمریکا درباره تفتیش اقامتگاه ترامپ احتمالا حاوی اطلاعات کلیدی درباره اسناد طبقه بندی شده کاخ سفید است که ترامپ پس از ترک کاخ سفید به همراه خود به اقامتگاه خصوصی خود در فلوریدا انتقال داده است.

ایمنی و سلامتی شاهدان

وکلای وزارت دادگستری هفته گذشته در دادگاه استدلال کردند که انتشار متن حکم می‌تواند امنیت شاهدان را به خطر بیندازد و تحقیقات را که هنوز در مراحل اولیه است، تضعیف کند.

با این حال، قاضی فدرال گفت که او معتقد است بخش‌هایی از این حکم می‌تواند بدون ایجاد مانع در تحقیقات برای عموم منتشر شود.

این قاضی تا ظهر پنج‌شنبه به وزارت دادگستری فرصت داد تا نسخه پیشنهادی اصلاح شده‌ای از حکم بدون افشای جزئیاتی که ممکن است مانع از ادامه تحقیقات یا آسیب رساندن به شاهدان شود، را علنی کند.

قاضی راینهارت اکنون تصمیم می‌گیرد که آیا این نسخه پیشنهادی وزارت دادگستری باید عمومی شود، مهر و موم بماند یا دارای بازنگری‌های بسیار زیاد یا بسیار کم باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید