مسکو: در حمله موشکی به ایستگاه قطار در اوکراین 200 سرباز اوکراینی کشته شدند

کی‌یف با تایید کشته‌شدن دستکم 25 نفر اعلام کرد جسد یک پسر 11 ساله زیر آوار یک خانه پیدا شد و پسر بچه‌ای شش ساله نیز در آتش سوزی خودرو در اثر اصابت موشک در نزدیکی ایستگاه قطار جان باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که روسیه اعلام کرد در بمباران یک ایستگاه راه آهن در مرکز اوکراین «بیش از 200 سرباز اوکراینی» را کشته است، کی‌یف کشته‌شدن دست‌کم 25 نفر را تایید کرد.

وزارت دفاع روسیه، پنج‌شنبه 3 شهریوردر بیانیه‌ای اعلام کرد که موشک اسکندر «مستقیماً به قطار نظامی در ایستگاه چاپلینه در منطقه دنیپروپتروفسک اصابت کرد و بیش از 200 سرباز ذخیره نیروهای مسلح اوکراین کشته و تجهیزات نظامی آنها نیز منهدم شد.»

ویرانی ناشی از حمله موشکی روسیه به ایستگاه قطار چاپلینه در اوکراین
ویرانی ناشی از حمله موشکی روسیه به ایستگاه قطار چاپلینه در اوکراین

در ادامه بیانیه آمده است که این قطار «به سمت مناطق جنگی» شرق اوکراین، کانون نبرد میان نیروهای کی‌یف و مسکو در حرکت بود.

مسکو همچنین اعلام کرد که هشت جنگنده اوکراینی را در حملات به پایگاه‌های هوایی در مناطق پولتاوا و دنپروپتروفسک اوکراین منهدم کرده است.

کودکان در میان کشته‌ها

از سویی اوکراین اعلام کرد که در میان 25 کشته این حمله، جسد یک پسر 11 ساله زیر آوار یک خانه پیدا شد و پسر بچه‌ای شش ساله نیز در آتش‌سوزی خودرو در اثر اصابت موشک در نزدیکی ایستگاه قطار جان باخت.

کریلو تیموشنکو، معاون رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین با اعلام آمار خسارات جانی حمله روز گذشته روسیه افزود که 31 نفر نیز در این حمله زخمی شدند.

این حمله به دنبال هشدارهای ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین مبنی بر احتمال «حمله وحشیانه» مسکو در جریان جشن‌های استقلال اوکراین صورت گرفت.

حمله موشکی روسیه به یک ایستگاه قطار در مرکز اوکراین
حمله موشکی روسیه به یک ایستگاه قطار در مرکز اوکراین

روسیه قبل از حمله به ایستگاه قطار، تاکید کرده بود تمام تلاشش را برای اجتناب از بروز خسارات جانی در میان غیرنظامیان به کار خواهد بست، حتی اگر به قیمت کندشدن شدت عملیات در اوکراین تمام شود.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه چهارشنبه گفت که روسیه در حال اجرای حملات با سلاح‌های نقطه‌زن علیه اهداف نظامی اوکراین است و «هر کار لازم برای جلوگیری از خسارت جانی به غیرنظامیان را انجام می‌دهد.»

به گفته او این دست از اقدامات پیشگیرانه قطعا از شدت عملیات روسیه خواهد کاست اما این تاکتیک، عامدانه و هدفمند است.

حمله موشکی اخیر روسیه ایستگاه قطار چاپلینه در منطقه دنیپروپتروفسک در مرکز اوکراین را هدف قرار داد که 3500 نفر جمعیت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید