اکسیوس: نماینده بریتانیا از حملات اسرائیل به مواضع سپاه پاسداران در سوریه تمجید کرد

جاناتان هارگریوز به مقامات اسرائیلی گفته که حملات هوایی اسرائیل علیه اهداف نظامی ایرانی احتمالاً تنها کاری است که می‌شود در سوریه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرستاده ویژه بریتانیا در امور سوریه در جریان سفر چند هفته پیش خود به اسرائیل از حملات هوایی این کشور علیه اهداف ایرانی در سوریه تمجید کرد و گفت بریتانیا و سایر کشورهای غربی برخی سیاست‌های خود را بر اساس نتایج این حملات تعیین می‌کنند.

نیروی هوایی اسرائیل در سال‌های اخیر صدها حمله علیه اهداف وابسته به رژیم ایران و حزب‌الله در سوریه انجام داده است، که هدف آنها به تأخیر انداختن تلاش‌های رژیم ایران برای تحکیم استقرار نظامی خود در سوریه و جلوگیری از انتقال سیستم‌های تسلیحاتی پیشرفته مانند موشک‌های دقیق از سوریه به لبنان بوده است.

به گزارش خبرگزاری «اَکسیوس»، مقامات اسرائیلی می‌گویند که در جریان گفت‌وگوهای خصوصی در ماه ژوئن، جاناتان هارگریوز، فرستاده ویژه بریتانیا به آنها گفته که حملات هوایی اسرائیل علیه اهداف نظامی ایرانی «احتمالاً تنها کاری است که می‌شود در سوریه کرد.»

هارگریوز طی این دیدار افزوده از آنجایی که فرایند سیاسی در سوریه به بن‌بست رسیده است، کشورهای غربی باید سعی کنند اقدامات دیپلماتیک خود را روی لزوم پایان دادن به حضور ایران در آنجا متمرکز کنند.

نماینده بریتانیا تاکید کرد که غرب دریافته است «فشار خارجی» منجر به تغییر رژیم در سوریه نخواهد شد. به گفته مقامات اسرائیلی، نماینده بریتانیا گفته به جای ادامه تلاش‌ها برای تغییر رژیم بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه، غرب تصمیم گرفته‌ بر «تغییر رفتار» این رژیم تمرکز کند.

به گفته مقامات اسرائیلی، نماینده بریتانیا همچنین گفته که قاچاق ماده مخدر «کپتاگون» از سوریه به اردن، که عمدتا توسط حزب‌الله، نیروی نیابتی سپاه پاسداران ایران انجام می‌شود، به «مهم‌ترین تهدید امنیتی» برای اردن تبدیل شده است.

به گفته مقامات اسرائیلی، هارگریوز پیشنهاد کرده به منظور مختل کردن شبکه قاچاق رژیم ایران و حزب‌الله در اردن، نهادهای امنیتی بریتانیا و اسرائیل با یکدیگر همکاری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید