زلنسکی در سالروز استقلال اوکراین: تا بیرون راندن روسیه می‌جنگیم

وزیر دفاع روسیه: کاهش شدت عملیات نظامی با هدف کاستن از خسارات در میان غیرنظامیان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، چهارشنبه 2 شهریور در سخنان پرشوری خطاب به مردم اوکراین به مناسبت سی‌ویکمین سالگرد استقلال این کشور اعلام کرد: «اوکراین با آغاز تهاجم روسیه در 24 فوریه دوباره متولد شده و هرگز دست از مبارزه بر‌نخواهد داشت و تا به آخر با روسیه مقابله خواهد کرد.»

زلنسکی در حالی که آثار خستگی بر صورتش نمایان بود، بر موضع ثابت اوکراین در جنگ در مخالفت با هرگونه حل و فصل مشتمل بر دستاوردهای منطقه‌ای برای مسکو و جداشدن بخش‌های اشغالی در 6 ماه گذشته در جنوب و شرق اوکراین، تاکید ورزید.

«پیروز خواهیم شد»

او همچنین خاطرنشان کرد که کییف، شبه‌جزیره کریمه و تمامی مناطق اشغالی در شرق کشور را باز‌پس خواهد گرفت و به هر قیمت ممکن، کنترل دونباس و کریمه را دوباره به دست خواهد گرفت.

به گفته او اوکراین اکنون تلاش می‌کند «برای پایان دادن به جنگ و نه دستیابی به صلح، بر روسیه پیروز شود.»

زلنسکی همچنین لغو تمام جشن‌های روز استقلال به دلیل نگرانی از حملات روسیه به کییف را اعلام کرد.

سرگئی شویگو
سرگئی شویگو

کاهش شدت عملیات روسیه

از سویی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه چهارشنبه از کاهش عامدانه شدت عملیات نظامی با هدف کاستن از خسارات در میان غیرنظامیان خبر داد.

به گزارش «رویترز»، شویگو در نشست وزرای دفاع «سازمان همکاری شانگهای» در ازبکستان، افزود: «این اقدامات با هدف جلوگیری از خسارت به غیرنظامیان، قطعا از سرعت حملات خواهد کاست، اما ما عامدانه این کار را انجام می‌دهیم».

شایان توجه است که تهاجم روسیه به اوکراین بعد از عقب‌نشینی نیروهای اوکراینی در هفته‌های نخست جنگ، در چند ماه اخیر دستاورد نظامی چندانی نداشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید