لاوروف: با قاتلان دختر دوگین «بی‌رحمانه» برخورد خواهیم کرد

احتمال می‌رود الکساندر دوگین هدف اصلی انفجاری بود که منجر به قتل دختر 29 ساله او شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد کشورش با عاملان انفجار خودرویی که منجر به قتل دختر الکساندر دوگین، اندیشمند طرفدار رئیس جمهوری روسیه شد، «بی‌رحمانه» برخورد خواهد کرد.

لاوروف سه‌شنبه یکم شهریور در کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو گفت: «امیدواریم تحقیقات به‌زودی تکمیل شود. بر اساس نتایج این تحقیقات، نمی‌توان عاملان و آمران این انفجار را مشمول هیچ شفقتی قرار داد.»

دوگین که از او به عنوان «مغز متفکر پوتین»، یاد می‌شود، در مورد قتل دخترش گفت که او انسان بی‌باکی بود و از هیچ چیز نمی‌ترسید.

می‌خواهم کنار مردم کشورم باشم

او همچنین افزود که داریا در آخرین گفت‌وگو با وی در جریان جشنواره «سنت» گفت: «پدر، احساس می‌کنم یک جنگجو و بلکه یک قهرمانم، می‌خواهم در کنار مردم و کشورم باشم.»

به گزارش «رویترز»، دوگین از همه کسانی که در مرگ دخترش اندوهگین بودند، خواست به جای گریه یا سوگواری برای او، به خاطر کشور بجنگد.

او گفت: «تنها آرزوی دخترم این بود که شما به خاطر کشور بزرگ ما و برای حراست از شهروندان روسیه بجنگید زیرا او برای روسیه جان باخت».

اتهام به کی‌یف

سرویس امنیت فدرال روسیه، سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین را متهم کرد که در 20 اوت، داریا را در حمله با خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی مسکو کشتند که از سوی پوتین به عنوان اقدامی شرارت‌آمیز توصیف شد.

این در حالی است که کی‌یف هر گونه دست داشتن در این عملیات را تکذیب کرده است.

حمایت از تهاجم روسیه

داریا ملقب به پلانونوا که از پروپاقرص‌ترین طرفداران اندیشه‌های پدرش در حمایت از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین بود، از موقعیت خود به عنوان سردبیر وبگاه «ورلد اینترنشنال»، برای ترویج نگرش کرملین برای جنگ با اوکراین استفاده می‌کرد و به دولت کی‌یف در مورد سرنوشت سیاهش در صورت پیوستن به «ناتو» هشدار می‌داد.

احتمال می‌رود که الکساندر دوگین هدف اصلی انفجاری بود که منجر به قتل دختر 29 ساله او شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size