زلنسکی: گزینه‌ای جز پیروزی و آزادسازی شبه‌جزیره کریمه پیش‌رو نداریم

صدراعظم آلمان: جامعه بین‌المللی هرگز زیر بار سیاست‌های توسعه‌طلبانه و امپریالیستی روسیه نخواهد رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین بر عزم راسخ کشورش برای ادامه دفاع از خاک خود تا دستیابی به پیروزی تاکید ورزید.

زلنسکی در سخنرانی سه‌شنبه یکم شهریور، در جریان نشست مجازی پیرامون شبه‌جزیره کریمه با مشارکت شماری از رهبران اروپایی، اعلام کرد که نیروهای اوکراینی به نبرد خود ادامه داده و جز شکست‌دادن روسیه و آزادسازی کریمه گزینه‌ دیگری پیش‌رو ندارند.

او همچنین افزود:«اهالی کریمه به قربانیانی برای اشغال‌گری روسیه تبدیل شده‌اند.»

بخشی از اتحادیه اروپا

زلنسکی در همایش «پلاتفرم کریمه» در کییف، با تاکید بر این که کشورش، کریمه را که بخشی جدایی‌ناپذیر از اوکراین است، باز پس خواهد گرفت، افزود: «اوکراین نیز بخشی از اتحادیه اروپا خواهد بود».

به گفته او، کییف همچنان به پرداخت حقوق بازنشستگان در کریمه ادامه داده و «چگونگی از سرگیری روال عادی زندگی پس از بیرون‌راندن اشغالگران روسی را نیز در دست بررسی دارد».

واکنش شدید

رئیس جمهوری اوکراین همچنین ضمن هشدار به مسکو درباره واکنش شدید کییف در صورت ارتکاب هرگونه تجاوز در مراسم سالگرد استقلال در 24 اوت، گفت: «پاسخ ما به هرگونه تجاوز روسیه، قوی و گسترده خواهد بود و نیروهای اوکراینی به هرگونه حمله به کییف پاسخ خواهند داد».

حل مسالمت‌آمیز منازعه

از سویی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از روسیه خواست، تهاجم نظامی خود را متوقف کرده و نیروهایش را از خاک اوکراین خارج و منازعه را به صورت مسالمت‌آمیز حل کند.

مکرون همچنین آمادگی غرب برای پشتیبانی بلندمدت از اوکراین در مقاومت آن در برابر تهاجم نظامی همه‌جانبه روسیه را اعلام کرد.

بوریس جانسون نخست‌وزیر مستعفی بریتانیا هم با اعلام این که «اشغال کریمه توسط روسیه در سال 2014 ، پیش‌درآمدی برای جنگ کنونی بود»، خواستار تداوم ارائه أنواع حمایت‌های نظامی، اقتصادی و کمک‌های بشردوستانه به کییف شد.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان نیز تاکید کرد که جامعه بین‌المللی هرگز زیر بار سیاست‌های توسعه‌طلبانه و امپریالیستی روسیه نخواهد رفت.

شولتز افزود که آلمان، تامین سامانه‌های پدافند هوایی، موشک‌انداز، خودروهای زرهی و مهمات برای اوکراین را ادامه خواهد داد.

چارلز میشل، رئیس پارلمان اروپا هم تاکید کرد که اتحادیه اروپا هرگز ضمیمه‌سازی کریمه به روسیه را به رسمیت نخواهد شناخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید