کشته‌شدن دختر متحد پوتین در انفجاری در حومه مسکو

«دیلی بیست»: بازرسان، این انفجار را یک «ضربه هدفمند» و احتمالا عامدانه به «الکساندر دوگین» می‌دانند که گمان می‌رود «نیروی محرک» تهاجم نظامی به اوکراین باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «تاس»، شامگاه شنبه، 29 مرداد گزارش داد، خودروی داریا دوگین، دختر الکساندر دوگین، فیلسوف مشهور روسی به شکلی کاملا مشکوک در نزدیکی روستای بولشی ویازیوما در حومه مسکو منفجر و او کشته شد.

به گفته آندری کراسنوف، رئیس جنبش مردمی «چشم‌انداز روسیه» که با داریا آشنا بود، او چند ساعت قبل ازحادثه با داریا در جشنواره «سنت‌ها» حضور داشت.

او به «تاس» گفت: «بله، حادثه دلخراشی است، من شخصاً داریا را می‌شناختم.»

کراسنوف با این توضیح که انفجار زمانی رخ داد که «داریا بزرگراه موژایسک را دور زد »، خاطرنشان کرد: «خودرو بلافاصله آتش گرفت و او کنترل را از دست داد زیرا با سرعت رانندگی می‌کرد و به سمت دیگر جاده منحرف شد.»

به گزارش «دیلی بیست»، بازرسان، این انفجار را یک «ضربه هدفمند» و احتمالا عامدانه به «الکساندر دوگین» می‌دانند که گمان می‌رود «نیروی محرک» تهاجم نظامی به اوکراین باشد.

یک ویولونیست روسی به نام پیتر لوندستروم فاش کرد که الکساندر دوگین قرار بود با دخترش در خودرو باشد اما در آخرین لحظه سوار خودرو دیگری شد.

دنیس پوشلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک، «تروریست‌های رژیم اوکراین» را مسئول این انفجارخواند و در «تلگرام» گفت که «آنها در تلاش بودند، الکساندر دوگین را از میان بردارند، اما دخترش در این انفجار کشته شد.»

«مغز متفکر پوتین»

الکساندر دوگین به دلیل تاثیرگذاری‌ بر دیدگاه‌های رئیس جمهوری روسیه به عنوان «مغز متفکر پوتین» توصیف شده است.

داریا دوگین، صریحاً از تهاجم روسیه در اوکراین حمایت می‌کرد و دولت ایالات متحده نیز او را در مارس گذشته در لیست تحریم قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید