ترامپ در مورد پیآمدهای یورش «اف‌بی‌ای» به خانه‌‌اش هشدار داد

«فاکس نیوز» به نقل از ترامپ: تحرک گسترده‌ای در پاسخ به حمله به استراحت‌گاه مار-آ-لاگو در فلوریدا هنوز ممکن بوده یا در دست بررسی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به نظر می‌رسد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، یورش ماموران «اف‌بی‌آی» به خانه‌اش در هشتم اوت گذشته را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت و در مورد آنچه «بی‌عدالتی نسبت به خود» دانسته، سکوت نخواهد کرد.
به گزارش شبکه «فاکس نیوز»، ترامپ روز شنبه 29 مرداد در شبکه اجتماعی خود «تروث سوشیال» درمورد تبعات مترتب بر این اقدام «اف‌بی‌آی» نوشت: «تحرک گسترده‌ای در پاسخ به حمله به استراحت‌گاه مار-آ-لاگو در فلوریدا هنوز ممکن بوده یا در دست بررسی است.»
ترامپ توضیح داد که نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در حال تدوین پیشنهاد مهمی مربوط به متمم چهارم قانون اساسی آمریکا (اصول مربوط به بازرسی دارایی‌های خصوصی) قبل از انتخابات سنوشت‌ساز میان‌دوره‌ای هستند.
او همچنین تاکید کرد که در این حادثه کم سابقه در تاریخ آمریکا، حقوقش و نیز حقوق همه آمریکایی‌ها در «یورش به خانه‌اش» نقض شده است.
ترامپ دولت آمریکا را به «جاسوسی» علیه کمپین انتخاباتی خود متهم کرد و افزود: «نباید اجازه داد که این تخلفات ادامه یابد.»

مصادره 11 مجموعه از اسناد

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه گذشته با اعلام این که اداره تحقیقات فدرال «اف‌بی‌آی»، 11 مجموعه از اسناد از جمله برخی اسناد «فوق محرمانه» را از خانه ترامپ، کشف و ضبط کرد، احتمال نقض «قانون جاسوسی» از سوی ترامپ را متذکر شد.

مقامات می‌گویند ترامپ در پایان دوره مسئولیتش قرار بود اسناد و هدایای یادبود را تحویل دهد، اما در عوض آنها را به اقامتگاه خود در مارآ لاگو منتقل کرد.
این پرونده، پایبندی ترامپ به قوانین حفظ سوابق کاری ریاست جمهوری که پس از رسوایی «واترگیت» در دهه 70 وضع شد و روسای جمهوری را ملزم به حفظ سوابق کار خود کرد، زیر سوال برده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید