نگرانی مقامات کاخ سفید از تبعات نگهداری اسناد طبقه‌بندی‌شده در ویلای شخصی ترامپ

به گفته سی‌ان‌ان، برخی از این اسناد در یک انباری در طبقه زیرزمین‌ ویلای ترامپ نگه‌داری می‌شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات کاخ سفید در تازه‌ترین واکنش درباره نگهداری برخی اسناد طبقه‌بندی‌ شده به ویلای شخصی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در فلوریدا، ابراز نگرانی عمیق کرده‌اند.
به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، برخی از این اسناد منتقل‌شده تنها قرار بوده در مراکز امن دولتی نگهداری شوند. در همین زمینه مقامات کنونی دولت بایدن، به‌صورت فزاینده‌ای درباره ماهیت این اسناد نگران هستند. اسنادی که به گفته آن‌ها، انتشار آن می‌تواند منابع و روش‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا را در معرض خطر قرار دهد.
یک مقام ارشد دولت آمریکا به «سی‌ان‌ان» گفته، نمایندگان جامعه اطلاعاتی در ماه‌های اخیر، درباره اسناد حساس مفقود شده‌‌ی احتمالی، گفت‌وگوهایی با وزارت دادگستری، کمیته‌های اطلاعاتی کنگره و‌ «دفتر ملی بایگانی و‌ مدارک آمریکا» داشته‌اند.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در 8 اوت، از «یورش» نیروهای پلیس فدرال آمریکا به مقر اقامتگاه او در منطقه گردشگری «مار- ئه- لاگو» در ایالت فلوریدا خبر داده بود.
چهار روز پس از آن وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد، نیروهای «اف بی آی» در بازرسی از منزل ترامپ 11 مجموعه از اسناد «سری» از جمله برخی اسناد «بسیار سری» را ضبط کرده‌اند.
به گفته سی‌ان‌ان، برخی از این اسناد در یک انباری در طبقه زیرزمین‌ ویلای ترامپ نگه‌داری می‌شد.
مقامات کاخ سفید تاکنون از اظهار نظر عمومی در این زمینه تقریبا خودداری کرده‌ و‌ اعلام کرده‌اند، تنها وزارت دادگستری صلاحیت اظهارنظر درباره این پرونده‌ی در حال بررسی را دارد.
این‌ مقامات افزوده‌اند، جو بایدن هنوز در جریان تحقیقات جنایی این پرونده قرار نگرفته است و رسانه‌ها منبع اصلی اطلاعات منتشر شده در این زمینه بوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید