نماینده کنگره آمریکا: تهران همچنان به‌دنبال قتل شهروندان آمریکایی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کلودیا تنی، عضو‌ کنگره آمریکا در توییتی با انتقاد از عملکرد دولت بایدن در قبال پرونده هسته‌ای ایران نوشت، تهران در صورتی خواهان لغو تحریم‌ها و آزادشدن منابع مالی خود است که به هدف قراردادن شهروندان آمریکایی ادامه می‌دهد.
او در این زمینه تصریح کرد: «اگر بایدن فکر می‌کند این یک توافق خوب است، ما در دردسر هستیم.»
تنی با اشاره به سیاست واشینگتن درباره زندانیان آمریکایی در ایران، «عدم کاهش تحریم‌ها علیه رژیم تروریستی که فعالانه به‌دنبال قتل آمریکایی‌هاست» را یک «توافق بهتر» با تهران دانست.

طرح ترور جان بولتون و‌مایک ‌‌پمپئو

وزارت دادگستری آمریکا پیشتر با صدور بیانیه‌ای، یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران را به برنامه‌ریزی برای سوءقصد به جان «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا متهم کرده بود.
جان بولتون در همین زمینه به «العربیه» گفته بود، اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به «اف‌بی‌آی» در اوایل سال 2020، نسبت به وجود توطئه‌ای برای ترور او هشدار داده بود.
وزارت دادگستری آمریکا همچنین به مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا اطلاع داده است که او یکی از اهداف طرح‌های ترور رژیم ایران بوده است.
به نوشته وب‌سایت «آکسیوس»، ایران یک میلیون دلار برای ترور پمپئو به عاملان سوءقصد به وى پرداخت کرده است.

Advertisement

تکذیب تهران

تهران در واکنش به بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، این ادعاها را تکذیب و اعلام کرده بود، انتساب ترور طرح جان بولتون به ایران، اتهاماتی «بی پایه و اساس و با اهداف و انگیزه‌های سیاسی صورت گرفته است.»
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در این زمینه گفته بود: «جمهوری اسلامی ایران نسبت به هرگونه اقدام علیه اتباع ایرانی به بهانه این اتهامات مضحک قویا هشدار می‌دهد.»

به‌نظر می‌آید مذاکرات بین تهران و‌ واشینگتن درباره زندانیان محبوس این دو‌ کشور در خاک کشور مقابل، به تازگی وارد مراحل پایانی خود شده است.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مذاکرات هسته‌ای بین‌ ایران، آمریکا و ‌کشورهای 1+4 نیز وارد مرحله تعیین‌کننده‌ای شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید