تایوان در واکنش به رزمایش چین 6 جنگنده پیشرفته را شبانه به پرواز درآورد

تایپه با اجرای یک رزمایش نحوه مقابله با تهاجم احتمالی چین را شبیه سازی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال رزمایش‌های نظامی اخیر چین در نزدیکی سواحل تایوان، مقامات نظامی تایپه، چهارشنبه 26 مرداد 6 جنگنده‌ پیشرفته «F-16V» را به پرواز در آوردند.

این جنگنده‌ها که ساخت ایالات متحده است، به موشک انداز پیشرفته‎‌ای نیز مجهز هستند.

نیروی هوایی تایوان این جنگنده‌ها را در یک پرواز شبانه و پس از رزمایش بی‌سابقه‌ای ارتش چین که در سواحل این جزیره انجام شد، به نمایش گذاشت.

پکن در اواسط مرداد به مدت چند روز، رزمایش‌های هوایی و دریایی را در اطراف جزیره تایوان انجام داد.

این مانورها همزمان با سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و هیئتی دیگر از کنگره این کشور به تایوان انجام شد.

سفر پلوسی و هیئت نمایندگان مجلس آمریکا، خشم مقامات چین را برانگیخت.

تایوان نیز در پاسخ به رزمایش‌های چین، در یک رزمایش نحوه پاسخگویی به تهاجم احتمالی چین را شبیه‌سازی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شامگاه چهارشنبه، نیروی هوایی تایوان در پایگاهی در استان هوالاین در شرق این جزیره، موشک‌های ضد کشتی AGM-84 «هارپون» ساخت آمریکا را زیر بال‌های یک جنگنده F-16-V که نوع پیشرفته‌‎تری از جنگنده F-16 دهه 1990 است، بارگیری کردند.

به گفته نیروی هوایی تایوان، به عنوان بخشی از «آمادگی رزمی» برای مقابله با هجوم احتمالی چین، شش فروند هواپیمای F-16-V شامل دو فروند مسلح به موشک در یک مأموریت شناسایی شبانه از پایگاه هوایی هوالاین به پرواز درآمدند.

نیروی هوایی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در مواجهه با تهدید ناشی از تمرینات نظامی اخیر نیروهای دولت چین کمونیست، ما با هوشیاری برای تأمین امنیت ملی کشورمان به تحکیم میدان‌های نبرد و آموزش نیروهای خود در هر زمان و هر جای این کشور اقدام کرده‌ایم».

تایوان در معرض تهدید دائمی تهاجم چین که مدعی حاکمیت بر این جزیره است، به سر می‌برد.

سفر پلوسی به تایوان

پکن، جمعه 12 مرداد ماه در واکنش به سفر نانسی پلوسی به تایوان اعلام کرد که تمامی همکاری‌های خود با ایالات متحده در زمینه مقابله با گرمایش زمین و برخی موارد دیگر را به حالت تعلیق درآورده و همچنین تحریم‌هایی علیه نانسی پلوسی و خانواده نزدیک او اعمال کرد.

از سوی دیگر تایوان نیز پکن را به «شبیه‌سازی اشغال» این جزیره در جریان رزمایش‌های اخیر متهم کرد و در پاسخ به رزمایش چین، روز چهارشنبه یک مانور نظامی انجام داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size