دونالد ترامپ: وزارت دادگستری و پلیس فدرال گذرنامه‌هایم را پس دادند

تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت تگزاس پیش‌بینی کرد که با به دست گرفتن اکثریت در کنگره توسط جمهوری‌خواهان، فرصت بزرگی برای برکناری جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا فراهم خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به اعلام یک مقام مسئول در وزارت دادگستری ایالات متحده، پلیس فدرال آمریکا «اف‌بی‌آی» گذرنامه‌های ضبط شده متعلق به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا را به او پس داده است.

دونالد ترامپ، نیز چهارشنبه 26 مرداد در شبکه اجتماعی متعلق به خود «تروث» تایید کرد که وزارت دادگستری و دفتر تحقیقات فدرال گذرنامه‌هایش را به او پس داده‌اند.

پلیس فدرال آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود که هفته گذشته گذرنامه‌های دونالد ترامپ را به همراه صندوق‌های اسناد طبقه‌بندی شده‌ای هنگام تفتیش منزل رئيس جمهوری پیشین آمریکا در مارالاگو ضبط کرده است.

ترامپ پیش از آن نیروهای پلیس فدرال را به «سرقت سه گذرنامه‌ خود» که یکی از آنها بی‌اعتبار است، متهم کرد. او در این‌باره جزئیات بیشتری مبنی بر شخصی یا دولتی بودن این گذرنامه‌های ضبط شده ارائه نکرد.

در همین راستا تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی از ایالت تگزاس پیش‌بینی کرد که با به دست گرفتن اکثریت در کنگره توسط جمهوری‌خواهان در آینده، فرصت بزرگی برای برکناری جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا فراهم خواهد شد.

کروز توضیح داد که اقدام پلیس فدرال آمریکا به تفتیش مقر اقامت دونالد ترامپ، رئيس جمهوری سابق آمریکا در مارالاگو در ایالت فلوریدا در نتیجه اقدام دمکرات‌ها به سیاسی کردن روند استیضاح بوده است.

این سناتور جمهوری‌خواه هشدار داد موقعی که جمهوری‌خواهان اکثریت کنگره را به‌دست گیرند موضوع شکایت از جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا و گارلند، وزیر دادگستری او را پیش خواهند برد که در آن صورت فشارهای شدیدی را برای برکناری بایدن از قدرت به‌کار خواهند گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید