اذعان وزارت دادگستری آمریکا به صحیح‌بودن اتهامات ترامپ علیه این وزارتخانه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس ایمیلی که دوشنبه 24 مرداد توسط سخنگوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا فاش شد، مقامات وزارت دادگستری ایالات متحده با اذعان به درستی اتهامات مطرح شده از سوی وی، پیشنهاد دادند سه گذرنامه ترامپ که در یورش «اف‌بی‌آی» به خانه او مصادره شده بود، بازگردانده شود.

به گزارش روزنامه «واشینگتن اگزمینر»، جی آی برات، مقام ارشد ضد جاسوسی در بخش امنیت ملی وزارت دادگستری، در مکاتباتی، تاکید کرد، اتهامات علنی ترامپ مبنی مصادره سه گذرنامه او از سوی مقامات طی یورش هفته گذشته به ویلایش و پیشنهاد بازگرداندن آنها از سوی وزارت دادگستری، درست است.

اذغان وزارت دادگستری، در پاسخ به توئیت نورا اودونیل، گوینده اخبار شب شبکه «سی.بی.اس» صورت گرفت که مدعی شد، منبعی در وزارت دادگستری به او اطلاع داد که این وزارت‌خانه، گذرنامه‌های ترامپ را در اختیار ندارد.

حادثه جهان سومی

ترامپ، دوشنبه در راستای انتقاد از وزارت دادگستری به دلیل مفقود شدن گذرنامه‌هایش، در پلاتفرم «تروث» مدعی شد این وزارتخانه، پاسپورت‌هایش را «به سرقت» برده است.

رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده گفت: «عجب! در یورش مارآ لاگو، آنها سه پاسپورت مرا دزدیدند که یکی از آنها منقضی شده بود.» وی افزود: «این تعرض به یک مخالف سیاسی در مقیاسی است که قبلاً در کشور ما سابقه نداشته است. این یک حادثه جهان سومی است.»

ماموران «اف‌بی‌آی» دوشنبه گذشته، در اقدامی بی‌سابقه به خانه رئیس جمهوری سابق آمریکا یورش بردند و نزدیک به 20 جعبه حاوی پرونده‌ها را مصادره کردند. آن‌ها به دنبال موارد طبقه بندی شده بودند که گمان می‌رفت در تفرجگاه مجلل پالم بیچ، فلوریدا باشد و تعدادی فایل با علامت «محرمانه» و «فوق سری» را نیز مصادره کردند.

ترامپ اما با تاکید بر غیرمحرمانه بودن این پرونده‌ها، اتهامات مربوط به ارتکاب هرگونه تخلف را رد کرد و همچنین مدعی شد که در این یورش، مواردی مرتبط به شخص او به عنوان رئیس جمهوری سابق، مصادره شده و او خواستار بازگرداندن آنها شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید