ترامپ نسبت به حساسیت اوضاع آمریکا هشدار داد

قبل از انتشار حکم تفتیش منزل ترامپ، گونه‌ای شبه‌اجماع در میان جمهوری‌خواهان در این خصوص وجود داشت که هدف عملیات «اف‌بی‌آی» در خانه ترامپ در فلوریدا، وارد آوردن ضربه سیاسی به نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آینده بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حمله ماموران «اف‌بی‌آی» به ویلای ترامپ، در «مار-آ-لاگو»، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، تاکید کرد که برای کمک به کشور و آرام کردن اوضاع ناشی از یورش هفته گذشته ماموران «هر آنچه بتواند» به کار خواهد گرفت.
ترامپ همچنین هشدار داد که مردم آمریکا «در مقابل هر نوع عملیات فریب‌کارانه دیگر، نظاره‌گر نخواهد ماند.»
او در مصاحبه‌ای با «فاکس نیوز» افزود: از زمان یورش آن‌ها، من از معاون خود خواستم که با وزارت دادگستری تماس بگیرد تا با توجه به خشم ناشی از حمله بی‌سابقه «اف‌بی‌آی» به محل اقامت شخصی من در هفته گذشته، به آن‌ها پیشنهاد کمک دهد.

«خارج شده از طبقه‌بندی»

او ضمن اعتراض به طبقه‌بندی پرونده‌های پیدا شده در منزل خود به عنوان «پرونده محرمانه»، اعلام کرد که این پرونده‌ها، محرمانه نبودند.
ترامپ گفت: کشور در وضعیت بسیار حساسی قرار دارد و خشم عظیمی به دلیل این همه اقدامات فریب‌کارانه که طی سال‌ها انجام شده و همچنین یورش به منزل من وجود دارد که من تاکنون ندیده‌ بودم.
او همچنین افزود: «اگر کاری بتوانیم انجام دهیم، قطعا آماده انجام آن خواهم بود.»

«نصب هر دستگاهی امکان‌پذیر بود»

ترامپ فاش کرد که ماموران «اف‌بی‌آی» به منزلش هجوم برده و آن‌چه را می‌خواستند با خود بردند و از تیم او در خانه خواستند، دوربین‌ها را خاموش کنند. او خاطرنشان کرد که آن‌ها می‌توانستند هر دستگاهی را بخواهند طی این یورش امنیتی، نصب کنند.
پس از اجرای حکم تفتیش خانه ترامپ توسط «اف‌بی‌آی»، وزارت امنیت داخلی و «اف‌بی‌آی»، بولتنی را برای سازمان‌های مجری قانون ارسال کرده و در مورد افزایش تهدیدهای جدی علیه کارمندان خود، هشدار دادند.
قبل از انتشار حکم تفتیش منزل ترامپ، گونه‌ای شبه‌اجماع در میان جمهوری‌خواهان در این خصوص وجود داشت که هدف عملیات «اف‌بی‌آی» در خانه ترامپ در فلوریدا، وارد آوردن ضربه سیاسی به نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آینده بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید