تاکید پوتین بر تقویت دوجانبه روابط روسیه و کره شمالی

کره شمالی در ماه ژوئیه اعلام کرد که دو جمهوری جدایی‌طلب تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین را به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت می‌شناسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های دولتی «پیونگ یانگ»، دوشنبه 24 مرداد، گزارش دادند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در پیامی به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گفت که دو کشور با تلاش‌های مشترک روابط دوجانبه جامع و «سازنده‌ای» را گسترش خواهند داد.

پوتین در پیامی به مناسبت روز آزادی کره شمالی، به کیم جونگ گفت، گسترش روابط مسکو و پیونگ‌یانگ «به نفع» دو کشور است و در ارتقای امنیت و ثبات در شبه جزیره کره و شمال شرق آسیا کمک خواهد کرد.

از سوی دیگر کیم نیز در پیامی به پوتین تاکید کرد که دوستی روسیه و کره شمالی در جنگ جهانی دوم با شکست ژاپن که شبه جزیره کره را اشغال کرده بود، متبلور شد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی، کیم افزود که همکاری، حمایت، همبستگی استراتژیک و تاکتیکی و تلاش‌های مشترک میان دو کشور از آن زمان برای خنثی کردن تهدیدها و تحریکات نیروهای نظامی «دشمن»، به سطح جدیدی رسیده است.

خبرگزاری مرکزی کره، جزئیاتی در باره نیروهای «دشمن» که چه کسانی یا چه کشورهایی هستند، نداده است اما معمولاً از این اصطلاح برای اشاره به ایالات متحده آمریکا و متحدان غربی آن استفاده می‌شود.

کیم در این پیام ابراز امیدواری کرد که توافقنامه‌ سال 2019 که در دیدار او با پوتین امضا شد، همکاری بین روسیه و کره شمالی را تقویت کند.

کره شمالی در ماه ژوئیه اعلام کرد، دو جمهوری جدایی‌طلب تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین را به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت می‌شناسد.

پیونگ‌یانگ همچنین از احتمال اعزام کارگران کره شمالی به مناطق این دو جمهوری برای کمک به ساخت و ساز خبر داد.

از سوی دیگر، اوکراین به دلیل این اقدام بلافاصله روابط خود را با پیونگ‌یانگ قطع کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید