انتقاد پیونگ‌یانگ از اظهارات گوترش درباره خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی

معاون وزیر خارجه کره شمالی:‌ با توجه به حساسیت‌های موجود در ارتباط با شبه جزیره کره، گوترش باید در به زبان آوردن «کلمات حساس» جانب احتیاط را رعایت کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه کره شمالی با انتقاد از اظهارات آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد درباره حمایت وی از خلع سلاح هسته‌ای کامل کره شمالی، این اظهارات را «فاقد بی طرفی و انصاف» توصیف کرد.

پس از آن که آنتونیو گوترش، جمعه 22 مرداد در دیدار با یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی، اعلام کرد که کاملا از تلاش برای خلع سلاح تمام عیار کره شمالی حمایت می‌کند، خبرگزاری رسمی کره شمالی بیانیه‌ وزارت امور خارجه این کشور را منتشر کرد.

كيم سون جونگ، معاون وزیر خارجه کره شمالی تاکید کرد: «مراتب تاسف عمیق خود را نسبت به اظهارات دبیرکل سازمان ملل که آشکارا فاقد بی طرفی و انصاف و مغایر با تعهدات وی بر اساس منشور سازمان ملل در رابطه با موضوع شبه جزیره کره است، اعلام می‌دارم.»

وی افزود که دبیر کل سازمان ملل نباید از دولت یک کشور خاص، درخواست کرده یا دستور بگیرد، بلکه باید از انجام هر گونه اقدامی خودداری کند که ممکن است به موقعیت او به عنوان یک مقام بین‌المللی که فقط در برابر سازمان ملل مسئول است، لطمه بزند.

معاون وزیر خارجه کره شمالی تاکید کرد که «خلع سلاح اتمی کامل قابل راستی‌آزمایی و برگشت‌ناپذیر»، به منزله «نقض حاکمیت جمهوری دموکراتیک خلق کره» است.

او افزود با توجه به حساسیت‌های موجود در ارتباط با شبه جزیره کره، گوترش باید در به زبان آوردن «کلمات حساس» جانب احتیاط را رعایت کند.

کره شمالی در سال جاری، شمار زیادی پرتاب موشکی انجام داده و به گفته مقامات کره جنوبی و واشینگتن، با توجه به بروز معضل در روند مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای، پیونگ‌یانگ برای اولین بار از سال 2017 خود را برای آزمایش سلاح اتمی آماده می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size