افزایش فروش کتاب «آیات شیطانی» پس از حمله به سلمان رشدی

کتاب‌فروشی مشهور «Strand Bookstore» در نیویورک اعلام کرد که طی دو روز اخیر تعداد زیادی از رمان‌های رشدی را فروخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از صدور فتوای قتل سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی - هندی در سال 1989 توسط آیت‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی به‌دلیل انتشار کتاب «آیات شیطانی»، این کتاب به یکی از پر فروش‌ترین کتاب‌های آن سال‌ها تبدیل شد.

حمله روز جمعه گذشته به رشدی در نیویورک نیز باعث توجه جهانیان به رمان‌های این نویسنده به‌ویژه «آیات شیطانی» شده است به‌طوری که 3 نشر متفاوت از این کتاب روز شنبه عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌ها در وبگاه «آمازون» را به خود اختصاص دادند.

افزون بر آن رمان «بچه‌های نیمه‌شب» سلمان رشدی نیز در مکان چهارم کتاب‌های پرفروش آمازون قرار گرفت.

کتاب‌فروشی مشهور «Strand Bookstore» در نیویورک نیز اعلام کرد که طی دو روز اخیر تعداد زیادی از رمان‌های رشدی را فروخته است.

کایتی سیلورنیل، مدیر بخش فروش کتاب در کتاب‌فروشی مذکور به خبرگزاری فرانسه گفت: «بسیاری از مراجعان در چند روز اخیر خواستار آثار رشدی شدند. آنها از ما درباره کتاب‌های او می‌پرسیدند.»

سیلورنیل توضیح داد که «بسیاری از کارکنان جوان ما تاکنون نامی از رشدی نشنیده بودند، اما روز گذشته بسیاری به دنبال کتاب‌های رشدی می‌گشتند و کارکنان ما نیز برای پاسخ به مراجعان شروع به جستجو درباره رشدی و تاثیر وی در جهان ادبیات پرداختند.»

این مدیر فروش کتاب در نیویورک افزود که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از جمله «توییتر» برای اعلام همبستگی با سلمان رشدی خواستار خرید کتاب‌های این نویسنده توسط کتابخوانان شدند.

سلمان رشدی پس از حمله با چاقو به وی در روز جمعه دچار آسیب جدی شد و برای ساعت‌ها به دستگاه تنفس مصنوعی متصل بود. منابع نزدیک به او صبح امروز خبر دادند، رشدی به طور طبیعی نفس می‌کشد و می‌تواند صحبت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید