ترامپ: اسناد مصادره شده از خانه من محرمانه نبودند

حکم بازرسی به صراحت بیان می‌کند که پلیس حق دارد هر سند یا موارد طبقه بندی‌شده یا مرتبط با اطلاعات ذی‌ربط با امنیت ملی ایالات متحده و همچنین هرگونه سند مربوط به آرشیو ریاست جمهوری را مصادره کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا با تاکید بر این که اسناد مصادره‌شده در خانه او «از طبقه‌بندی خارج شده»، اعلام کرد اگر از او خواسته می‌شد، این اسناد را به وزارت دادگستری تحویل می‌داد.

در همین رابطه دادگاه فدرال ایالت فلوریدا، حکم بازرسی خانه ترامپ را منتشر کرد که نشان می‌دهد، پلیس از حق مصادره اسناد طبقه‌بندی شده برخوردار بوده است.

حکم بازرسی که به موجب آن قاضی فدرال، اجازه تفتیش ویلای ترامپ در فلوریدا را صادر کرد، به صراحت بیان می‌کند که پلیس حق دارد هر سند یا موارد طبقه‌بندی‌ شده یا مرتبط با اطلاعات ذی‌ربط با امنیت ملی ایالات متحده و همچنین هرگونه سند مربوط به آرشیو ریاست جمهوری را مصادره کند.

جدول ضمیمه این حکم، حاکی از آن است که پلیس، 33 جعبه و پرونده را مصادره کرده است.

ترامپ با انتشار این حکم مخالفت نکرد، اما اعلام کرد آماده بود، بدون یورش به ویلایش، اسناد را تحویل دهد.

این در حالی است جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در این خصوص اختلاف نظر دارند و به نظر جمهوری‌خواهان، تفتیش منزل ترامپ «اقدامی سیاسی» است و نمایندگان این حزب در کنگره، خواستار پاسخ‌هایی در رابطه با این موضوع هستند.

پیش از انتشار این حکم، شبه اجماعی میان جمهوری‌خواهان بر این اساس وجود داشت که عملیات «اف‌بی‌آی» در خانه ترامپ در فلوریدا با هدف وارد آوردن ضربه سیاسی به نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آینده انجام شده است.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که محبوبیت دونالد ترامپ در چند روز گذشته، با میانگین یک واحد، افزایش یافته و به بالای 40 درصد رسیده، در حالی که مخالفت با او همچنان 55 درصد است.

انتظار می‌رود که ابهامات و جنجال‌های سیاسی بر سر این موضوع، تداوم یابد، اما دولت آمریکا عامدانه اطلاعاتی را در این مورد درز داد که پلیس، موارد خلاف قانون را در منزل ترامپ پیدا کرده و به همین دلیل رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا مقصر دانسته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید