وزیر دفاع پیشین ایالات متحده: ترور هر آمریکایی توسط ایران اقدام جنگی است

مارک اسپر از دولت بایدن خواست مواضع خود را علیه ایران تشدید کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر، وزیر دفاع سابق آمریکا ترور هر شهروند آمریکایی توسط ایران را اقدام جنگی علیه ایالات متحده دانست.

اسپر که طی مصاحبه‌ای با شبکه «CBS News» صحبت می‌کرد درباره تهدیدها و توطئه‌های ایران برای ترور مقامات آمریکایی گفت که او به‌طور «شبانه‌روزی و هفت روز هفته» از زمانی که وزارت دفاع «پنتاگون» را ترک کرده است از سوی دولت ایالات متحده آمریکا محافظت می‌شود.

اسپر پنج‌شنبه 21 مرداد در مصاحبه خود گفت «اینجا در ویرجینیا و هنگامی که سفر می‌کنم دارای محافظت شبانه‌روزی در طول ایام هفته هستم و این بخشی از کار است».

اظهارات مارک اسپر یک روز پس از آن مطرح می‌شود که وزارت دادگستری آمریکا یک شهروند ایرانی را به طرح‌ریزی برای کشتن جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا که از اواخر سال 2021 تحت حفاظت سرویس مخفی آمریکا است، متهم کرد.

اسپر ضمن تحسین موضع جیک سالیوان، مشاور کنونی امنیت ملی آمریکا در هشدار دادن به ایران درباره عواقب وخیم هر گونه تعرض به شهروندان آمریکایی، گفت:« ببین، اگر بخواهند نه یک مقام آمریکایی بلکه یک شهروند آمریکایی را ترور کنند این به نظر من اقدام جنگی است.»

وزیر دفاع پیشین آمریکا از دولت بایدن خواست تا در راستای تلاش‌های واشینگتن برای احیای توافق هسته‌ای مواضع شدیدتری را علیه ایران در پیش گیرد.

اسپر ضمن «جدی و حقیقی» خواندن تهدیدهای ایران برای انتقام‌گیری از مقامات و شهروندان آمریکایی، گفت که تهدیدها علیه او دست‌کم بخشی از آن به رویکرد واکنش انتقامی مربوط می‌شود که ایران آن را برای گرفتن انتقام قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس دنبال می‌کند.

دولت آمریکا علاوه بر مارک اسپر و جان بولتون برای مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین و برایان هوک، معاون وزیر خارجه سابق آمریکا نیز محافظت‌های لازم را در برابر تهدیدهای فزاینده ایران فراهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size