بولتون در گفتگو با العربیه: اف‌بی‌آی در اوایل سال 2020 نسبت به طرح ترور من هشدار داد

بولتون تصریح کرد ایران تلاش می‌کند مقامات پیشین و فعلی آمریکا را ترور کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید گفت، اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به «اف‌بی‌آی» در اوایل سال 2020، نسبت به وجود توطئه‌ای برای ترور او هشدار داده است.

بولتون، شامگاه چهارشنبه 19 مرداد در گفت‌وگو با «العربیه» تصریح کرد: «ایران تلاش می‌کند مقامات پیشین و فعلی آمریکا را ترور کند.»

او همچنین گفت، شواهدی برای اقدامات تروریستی رژیم ایران وجود دارد.

شکست مفتضحانه

بولتون در بخش دیگری از مصاحبه خود تاکید کرد که اقدام دولت آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» اشتباه است و امضای توافق هسته‌ای با ایران شکست متفضحانه‌ای خواهد بود.

او در ادامه با اشاره به این‌که توافق سال 2015 با ایران بسیار بد بود، تصریح کرد که اکثریت اعضای کنگره آمریکا احیای برجام را نمی‌پذیرند.

پرده‌برداری از رفتار ایران

مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در ادامه به العربیه گفت، ایران و تروریسم دو روی یک سکه هستند، اما دولت بایدن هیچ تمایلی برای مقابله با ایران نشان نداده است.

به گفته بولتون، فقدان یک پاسخ قاطع از سوی آمریکا باعث شده است که تهران بر گستره اقدامات تروریستی خود بیفزاید.

این مقام دولت پیشین آمریکا تاکید کرد، ایران به اقدامات تحریک‌آمیز خود برای به‌دست گرفتن کنترل منطقه ادامه داده و این رفتار باید افشا شود.

او در این زمینه افزود: «ایران ریشه تهدیدهایی است که ما و شرکایمان با آن مواجه هستیم.»

طرح ایران برای ترور بولتون

شایان ذکر است که وزارت دادگستری آمریکا پیشتر از نقشه ایران برای ترور بولتون خبر داده و علیه یکی از اعضای سپاه پاسداران در این زمینه کیفرخواست صادر کرد.

وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه‌ای یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران را به برنامه‌ریزی برای سوء قصد به جان «جان بولتون»، مشاور پیشین امنیت ملی ایالات متحده متهم کرد.

در این بیانیه که چهارشنبه 19 مرداد منتشر شد، آمده است که «شهرام پورصفی» با نام مستعار مهدی رضایی، شهروند ایرانی است که قصد ترور جان بولتون را داشت و طراح این سوءقصد، 300 هزار دلار را به اشخاصی برای انجام این عملیات، پرداخت کرده بود.

این بیانیه افزود: تلاش برای ترور جان بولتون به احتمال زیاد به هدف انتقام قتل قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بوده که در اوایل سال 2020 در حمله پهپادی آمریکایی در بغداد کشته شد و یک مقام رسمی در سپاه پاسداران کوشید برای ترور بولتون به یک قاتل حرفه‌ای، پول بدهد.

این در حالی است که مذاکرات هسته‌ای احیای برجام در شهر وین به طور غیرمستقیم میان ایران و آمریکا در حال برگزاری است و هیئت مذاکره‌کننده ایران در حال بررسی پیشنهادی است که پیشتر توسط اتحادیه اروپا به تهران ارائه شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید