آمریکا ائتلافی متشکل از 50 کشور را برای حمایت از اوکراین رهبری می‌کند

بانک جهانی با اعلام کمک مالی 4.5 میلیارد دلاری اضافی ایالات متحده به اوکراین افزود که این بسته حمایتی، به کی‌یف در تامین خدمات و حقوق بازنشستگی که نقشی اساسی در کاهش تأثیر پیامدهای جنگ دارد، کمک خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که واشینگتن، حمایت نظامی از اوکراین در برابر تهاجم روسیه را ادامه خواهد داد.

وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه 19 مرداد خاطرنشان کرد که ایالات متحده، رهبری ائتلافی متشکل از 50 کشور را برای حمایت نظامی از اوکراین را بر عهده دارد.

بانک جهانی نیز دو روز پیش با اعلام کمک مالی 4.5 میلیارد دلاری اضافی ایالات متحده به اوکراین افزود که این بسته کمکی، به کی‌یف در تامین خدمات و حقوق بازنشستگی که نقشی اساسی در کاهش تأثیر پیامدهای جنگ دارد، کمک خواهد کرد.

کمک‌های ضروری

از سویی جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز گفت: «این کمک اقتصادی برای حمایت از مردم اوکراین در دفاع از دموکراسی خود در مقابله با جنگ ناموجه و تهاجم نظامی روسیه ضروری است.»

عمده این کمک‌های مالی، این ماه پرداخت خواهد شد که بخشی از بسته حمایتی 8.5 میلیارد دلاری ایالات متحده، ویژه کمک به دولت اوکراین است که در راستای سر پا نگهداشتن بیمارستان‌ها، مدارس و سایر خدمات ضروری دولتی برای مردم اوکراین پرداخت خواهد شد.

کسری بودجه 5 میلیارد دلار در ماه

شایان توجه است که اوکراین از کسری بودجه عمومی خود رنج می‌برد که ماهانه، 5 میلیارد دلار افزایش می‌یابد و به‌دلیل ناتوانی در جمع‌آوری پول یا دسترسی به تأمین مالی از بازارهای خارجی، تشدید می‌شود.

هم‌پیمانان اوکراین به سرعت دست به‌کار ارائه کمک به این کشور شده و گروه هفت و اتحادیه اروپا متعهد شدند کمک مالی بیشتری به مبلغ 29.6 میلیارد دلار را در اختیار کی‌یف قرار دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید