تصویب لایحه 430 میلیارد دلاری در سنای آمریکا برای مقابله با تغییرات اقلیمی

هدف این قانون کاهش انتشار کربن و سوق دادن مصرف‌کنندگان به سمت انرژی سبز است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در یک پیروزی بزرگ برای جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا که دموکرات‌ها امیدوارند به شانس آنها برای حفظ کنگره در انتخابات امسال کمک کند، مجلس سنای ایالات متحده لایحه 430 میلیارد دلاری با هدف مبارزه با تغییرات اقلیمی، کاهش قیمت دارو و افزایش مالیات‌ برای شرکت‌های بزرگ را تصویب کرد.

به گزارش روزنامه «نیویورک پست»، پس از یک جلسه دو روزه در آخر هفته که تا پاسی از نیمه‌شب دوشنبه طول کشید، سنای آمریکا لایحه موسوم به «قانون کاهش تورم» را با 51 رای دموکرات‌ها در برابر 50 رای جمهوری‌خواهان تصویب کرد. رای پنجاه و یکم و تعیین‌کننده متعلق به کامالا هریس، معاون جو بایدن بود.

پس از تصویب در سنا، این لایحه روز جمعه به مجلس نمایندگان آمریکا ارسال می‌شود، و اگر در آنجا نیز رای آورد، برای امضای نهایی به کاخ سفید و نزد جو بایدن فرستاده خواهد شد.

چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات در سنا
چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات در سنا

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، در این باره به مطبوعات گفت: «راه طولانی، سخت و پر پیچ و خمی بود، اما بالاخره آن را پیمودیم. روز و شبی طولانی را پشت سر گذاشتیم، ولی کار را تمام کردیم.»

شومر تصریح کرد: «لایحه ما تورم و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، میلیون‌ها شغل با درآمد خوب ایجاد می‌کند، و جسورانه‌ترین بسته اقلیمی در تاریخ ایالات متحده است. این لایحه آغازگر عصر انرژی پاک مقرون به صرفه در آمریکا خواهد بود و بازی را تغییر خواهد داد.»

به گفته «نیویورک پست»، هدف این قانون کاهش انتشار کربن و سوق دادن مصرف‌کنندگان به سمت انرژی سبز، کاهش هزینه‌های داروهای تجویزی برای افراد مسن و تشدید قوانین مالیاتی برای کمپانی‌های بزرگ و ثروتمندان است. از آنجایی که این قانون هزینه اجرای خود را می‌پردازد و کسری بودجه فدرال را در طول زمان کاهش می‌دهد، دموکرات‌ها معتقدند که به کاهش تورم کمک می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید