مدودف: اهدافمان را در اوکراین محقق خواهیم کرد

رئیس جمهوری پیشین روسیه: غرب، برنامه‌ای بلندمدت برای نابودی روسیه تدوین کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیمیتری مدودف یکی از نزدیکترین متحدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با تاکید بر این که مسکو به اهدافش در جنگ اوکراین بر اساس شروط خود خواهد رسید، هشدار داد که غرب، برنامه‌ای بلندمدت برای نابودی روسیه تدوین کرده است.

مدودف، رئیس جمهوری سابق روسیه که در حال حاضر معاون شورای امنیت ملی این کشور است، دوشنبه 17 مرداد در مصاحبه‌ای با خبرگزاری روسیه «تاس» گفت: «روسیه در حال انجام عملیات نظامی ویژه در اوکراین است و صلح مطابق شروط ما محقق خواهد شد.»

مدودف جنگ سال 2008 در گرجستان، گسترش سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» به سمت غرب و جنگ در اوکراین را بخشی از تلاش ایالات متحده و متحدانش برای نابودی روسیه توصیف کرد و گفت: «هدف از همه این اقدامات، نابودی روسیه است.»

نیروهای جدایی‌طلب وابسته به روسیه در منطقه لوهانسک
نیروهای جدایی‌طلب وابسته به روسیه در منطقه لوهانسک

واکنش زلنسکی در قبال برگزاری همه‌پرسی

از طرفی، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین یک‌شنبه گفت، اگر مسکو به برگزاری همه‌پرسی در مناطق اشغالی اوکراین برای پیوستن این مناطق به روسیه ادامه دهد، هیچ مذاکره‌ای با اوکراین و متحدان بین‌المللی آن انجام نخواهد شد.

پس از آغاز تهاجم نظامی روسیه به خاک همسایه خود، نیروهای روسیه و متحدان جدایی‌طلب آن، مناطق وسیعی از خاک منطقه دونباس در شرق اوکراین و همچنین در جنوب این کشور را به کنترل درآورده و مسئولان مناطق اشغالی، از احتمال برگزاری همه پرسی صحبت کردند.

نیروهای ارتش روسیه در خیرسون در جنوب اوکراین
نیروهای ارتش روسیه در خیرسون در جنوب اوکراین

زلنسکی در سخنرانی ویدیویی خود گفت که کی‌یف به موضع خویش مبنی بر عدم واگذاری هیچ بخشی از خاک خود به روسیه پایبند است. وی افزود: «موضع کشور ما همواره این بوده که از هیچ بخشی از خاک خود دست نخواهیم کشید.»

وی افزود: «اگر اشغالگران به حرکت در راستای برگزاری رفراندوم‌های ساختگی ادامه دهند، هر فرصتی برای گفت‌وگو با اوکراین و جهان آزاد که طرف روسی حتما به آن نیاز خواهد یافت، انجام نخواهد پذیرفت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size