.
.
.

ترور شینزو آبه؛ «کلیسای اتحاد» در ژاپن زیر ذره‌بین قرار گرفت

پیروان کلیسای اتحاد مردم را قانع به خرید اقلام گران‌قیمت می‌کنند تا کارمای بدی که توسط اعمال نادرست اجدادشان ایجاد شده را از خود دور کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از ترور شینزو آبه، نخست وزیر پیشین ژاپن، به دلیل آنچه قاتل وی رابطه این سیاستمدار کهنه‌کار با «کلیسای اتحاد» دانسته، ارتباط سیاستمداران ژاپنی با این گروه مذهبی زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

تتسویا یاماگامی، متهم به قتل آبه، گفته که نسبت به این گروه مذهبی «کینه»ای در دل داشته است، به این خاطر که کمک‌های مالی بی حد و حصری که مادرش به آنها کرده بود، خانواده آنها را از هم پاشاند.

به گزارش روزنامه «تایمز ژاپن»، در اثر این واقعه، کلیسای اتحاد که گروهی ضدکمونیستی است، و به دلیل چندهمسری گسترده اعضای آن، «فروش‌های معنوی» خود، و پذیرفتن هبه‌های کلان از پیروان خود همیشه مورد سوءظن بوده است، اکنون در مرکز توجه جامعه ژاپن قرار گرفته است.

سون میونگ مون، بنیانگذار کلیسای اتحاد، یک فرد کره‌ای بود که خواهان اتحاد شبه‌جزیره کره بود. بر همین اساس، او در کنار گروه مذهبی خود، سازمان سیاسی «فدراسیون بین‌المللی برای پیروزی بر کمونیسم» را در سال 1968 در ژاپن تأسیس کرد.

این گروه مذهبی در ایالات متحده و اروپا اغلب به عنوان «فرقه» شناخته می‌شود. برخی پیروان کلیسای اتحاد به اتهام داد و ستد غیرقانونی با مردم از طریق تهدید، از جمله استناد به «کارمای اجدادی» برای اخاذی، در ژاپن دستگیر شده‌اند.

هواداران این گروه مذهبی معمولا در خیابان جلوی مردم را می‌گیرند و به آنها یک پیشگویی رایگان درباره «آینده نحس»شان ارائه می‌دهند. آنها سپس مردم را قانع به خرید اقلام گران‌قیمت مثل طلسم می‌کنند تا بدان‌وسیله «کارمای بد»ی که توسط اعمال نادرست اجدادشان ایجاد شده را از خود دور کنند.

به گفته «تایمز ژاپن»، عموی یاماگامی، قاتل شینزو آبه، به مطبوعات گفته که مادر یاماگامی صد میلیون ین برای «آسایش ارواح اعضای خانواده» به کلیسای اتحاد هبه کرده است.

بر اساس این سابقه، احزاب سیاسی در ژاپن و به ویژه مخالفان حزب حاکم، که آبه از چهره‌های برجسته آن بود، قصد دارند تحقیقات گسترده‌ای درباره روابط سیاستمداران ژاپنی با کلیسای اتحاد آغاز کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم