.
.
.

ادعای جدایی‌طلبان طرفدار مسکو درباره سقوط قریب‌الوقوع لوهانسک

نماینده جدایی طلبان طرفدار روسیه به «فرانس‌پرس»: با سرعتی که سربازان ما در حال پیشروی هستند، به زودی تمام قلمرو جمهوری خلق لوهانسک آزاد خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در یکصد و بیست و یکمین روز از تهاجم نظامی مسکو به خاک اوکراین، محاصره کانون مقاومت اوکراین در دونباس در اطراف شهرهای صنعتی استراتژیک لیشانسک و سورودونسک واقع در منطقه لوهانسک تشدید شده‌ است.

گذرگاه کلیدی

این دو شهر گذرگاهی کلیدی برای روس‌ها در طرح آن‌ها برای کنترل دونباس است که منطقه‌ای روسی زبان است که از سال 2014 زیر کنترل نسبی جدایی‌طلبان طرفدار مسکو قرار دارد.

سرگئی گایدای، فرماندار لوهانسک، پنج‌شنبه، 2 تیر اعلام کرد که نیروهای روسیه، حملات خود برای محاصره نیروهای اوکراینی را به میزان قابل توجهی افزایش دادند.

او همچنین از تصرف شهرهای لوسکوتیوکا و ری الکساندریفکا در چند کیلومتری لیشانسک توسط نیروهای روسیه و حمله آن‌ها به سیروتینی در نزدیکی سورودونتسک خبر داد.

مقاومت «بی‌نتیجه»

از سوی دیگر، آندری ماروچکو نماینده جدایی‌طلبان طرفدار روسیه، تاکید کرد که مقاومت اوکراین در لیشانسک و سورودونتسک «بی‌نتیجه» است.

ماروچکو درارتباطی ویدیویی به «خبرگزاری فرانسه» گفت: «با سرعتی که سربازان ما در حال پیشروی هستند، به زودی تمام قلمرو جمهوری خلق لوهانسک آزاد خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم