.
.
.

«اتحاد علیه ایران هسته‌ای»: چین دو میلیون بشکه نفت از ایران وارد کرد

به گفته «رویترز»، ایران تنها نزدیک 7 درصد از بازار واردات نفت چین را در اختیار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» خبر داد، چین یک محموله جدید دو میلیون بشکه‌ای از نفت ایران را هفته گذشته در یک بندر جنوبی خود دریافت کرده است.

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای در گزارشی که به همراه «ورتکسا آنالیتیکس»، شرکت ردیابی کشتی منتشر کرده است، خبر داده که نفت‌کش «درنا»، محموله 260 هزار تنی خود را در بندر ژانگ‌ژیانگ چین تخلیه کرده است.

نفتکش درنا متعلق به «شرکت ملی نفت‌کش ایران» است.

یک تحلیلگر شرکت ورتکسا آنالیتیکس به خبرگزاری «رویترز» گفته است، این محموله به ذخایر انرژی دولتی چین افزوده خواهد شد. به گفته او، محموله‌های پیشین نفت ایران برای افزوده شدن به ذخایر دولتی چین نیز پیشتر توسط نفتکش‌های شرکت ملی نفت‌کش ایران حمل شده و در بندر ژانگ‌ژیانگ تخلیه شده است.

به گفته رویترز، از ماه دسامبر سال گذشته، این چهارمین محموله نفتی چین برای افزودن به مخازن ذخیره‌ای این کشور است.

رویترز در ادامه خاطرنشان کرده است، علاوه بر دولت چین که به صورت پراکنده نفت ایران را خریداری می‌کند، پالایشگاه‌های خصوصی این کشور نیز در طول دو سال گذشته و به‌رغم تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران، از این کشور نفت را در کمیت‌های زیادی خریداری می‌کنند.

بر اساس این گزارش، ایران تنها نزدیک 7 درصد از بازار واردات نفت چین را در اختیار دارد و واردکنندگان نفت در چین، نیاز خود را به صورت عمده از کشورهایی مانند مالزی، عمان، عراق و امارات متحده عربی تأمین می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم