.
.
.

بازداشت یک ایرانی در هند به اتهام جعل هویت ماموران اطلاعاتی

او به هزنیه شخصی خود، گروهی از خلاف‌کاران را تشکیل داد و شهروندان خارجی را در نزدیک بیمارستان‌های بزرگ زیر نظر گرفته و در باصطلاح «بازرسی» کیف آنها به بهانه یافتن مواد مخدر، اقدام به سرقت محتویات و پول آنها می‌کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس هند، یکشنبه 29 خرداد یک شهروند ایرانی را که از ماه مه گذشته تحت عنوان جعلی «مامور اطلاعاتی» در دهلی نو اقدام به سرقت از شهروندان خارجی می‌کرد، دستگیر کرد.

به گزارش روزنامه «ایندین اکسپرس»، حسین رضافرد احمد، مه گذشته با روادید پزشکی وارد کشور شد و به هزنیه شخصی خود، گروهی از خلاف‌کاران را تشکیل داد و شهروندان خارجی را در نزدیک بیمارستان‌های بزرگ زیر نظر گرفته و در باصطلاح «بازرسی» کیف آنها به بهانه یافتن مواد مخدر، اقدام به سرقت محتویات و پول آنها می‌کرد.

به گزارش این روزنامه، یک شهروند سودانی سه‌شنبه، پس از خروج به همراه همسرش از بیمارستانی در جنوب دهلی، با رضافرد احمد به همراه سه نفر دیگر مواجه شد که خود را به عنوان مامور اطلاعاتی ستاد مبارزه با مواد مخدر معرفی کرد و خواهان بازرسی کیف وی برای یافتن مواد مخدر شد.

به نوشته این روزنامه، این شهروند سودانی بعد از رفتن رضافرد احمد و همراهانش متوجه شد که مبلغ 6500 دلار و همچنین 50 هزار روپیه هند (معادل 640 دلار) محتویات کیف او، مفقود شده است. با ورود پلیس و مشاهده ویدئو دوربین نظارتی، شماره خودروی رضافرد احمد و همراهانش شناسایی شد و آن‌ها متعاقبا دستگیر شدند.

در جریان بازجویی از رضافرد احمد روشن شد که وی ساکن تهران بوده و 21 مه گذشته وارد هند شده و به سرقت از این شهروند سودانی و جمعی دیگر از طریق صحنه‌سازی به عنوان مامور اطلاعاتی اعتراف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم